Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Łomża: Dwójka walczyła, ale ponownie została bez punktów

Dodano: rok temu Czytane: 242 Autor:

Kolejnej porażki doznały piłkarki ręczne pierwszoligowej „Dwójki” Łomża.

Tym razem przed własną publicznością podopieczne Janusza Świętonia z MKS „Dwójka” Łomża 28:36 uległy drugiemu zespołowi SMS ZPRP Płock.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które w 13 min. prowadziły już 7:3. Jednak w ciągu kolejnych 5. minutach piłkarki „Dwójki” Łomża doprowadziły do remisu. I od tego momentu na boisku toczyła się walka bramka za bramkę, a obydwa zespoły popełniały sporą ilość błędów. M.in. przy stanie 9:9 najpierw Katarzyna Rejka, a później Michalina Gryczewska nie skończyły swoich akcji, dzięki czemu przyjezdne ponownie prowadziły różnicą 2. bramek.

Jednak i tą stratę łomżanki zdołały odrobić. Między 22 a 26 min. piłkarki „Dwójki” rzuciły 4. bramki z rzędu i wyszły na prowadzenie 15:13. I po 30 min, gry gospodynie prowadziły 17:16.

Przewaga „Dwójki” wzrosła jeszcze na początku drugiej połowy, kiedy to w 37 min. szczypiornistki z Łomży prowadziły 20:17. Ale od tego momentu gospodynie zaczęły mieć problemy. Widoczny był brak sił, co natychmiast przełożyło się na wynik. Przyjezdne do 40 min. odrobiły straty i zaczęły „odjeżdżać” z wynikiem gospodyniom by w 54 min. prowadzić 34:23. Dopiero w samej końcówce, grając z przewagą dwóch zawodniczek, łomżanki zdołały zmniejszyć nieco dystans. Ale i tak przegrały to spotkanie różnicą 8 bramek.

MKS „Dwójka” Łomża -SMS ZPRP II Płock 28:36 (17:16)

Dwójka: K. Gryczewska, Nowicka - M. Gryczewska (8), Rejka (7), Konert (6), Wołczyk (3), Klej (1), Kruczkow (1), Pisiak (1), Okroy (1), Rutkowska

Żółte kartki: Konert, Wołczyk M. Gryczewska

Kary: 4 min. (Okroy, M. Gryczewska)

SMS: Ciąćka, Kamecka, Konieczna - Barska (8), Grobelna (7), Pankowska (4), Świerżewska (4), Jureńczyk (4), Kopańska (2), Kawka (2), Pędziwiatr (2), Domagalska (2), Jasińska (1), Kamecka, Głowacka, Korytkowska

Żółte kartki: Jasińska, Świerżewska, Jureńczyk

Czerwona kartka: Jasińska (38 min. za trzecią karę)

Kary: 12 min. (Jasińska - 6 min., Kopańska, Pędziwiatr, Jureńczyk - po 2 min.)