Dzisiaj jest: 30.9.2020, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Ostatki „Dwójki”! Czy Amanda zostanie królem strzelców?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 511 Autor:

Dzisiaj o godz. 16:30 piłkarki ręczne „Dwójki” PWSIiP Łomża zagrają ostatni w tym sezonie mecz ligowy.

Ostatki „Dwójki”! Czy Amanda zostanie królem strzelców?

Przed własną publicznością zespół z Łomży zmierzy się z siódmą drużyną tabeli: ekipą MTS Kwidzyn. Zapraszamy do w Hali Sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym przy Placu Kościuszki 3. Wstęp Wolny !!!

Spotkanie to da nam także częściową odpowiedź czy Amanda Szymborska z „Dwójki” Łomża zostanie królem strzelców grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet.

Teoretycznie zdecydowanym faworytem tego spotkania są kwidzynianki. To one są wyżej w tabeli (6. miejsce, Łomża jest 9.) mając na koncie o 9 punktów więcej (25. MTS wobec 16. „Dwójki”). Jednak Kwidzyn w tym sezonie gra nierówno, przeplatając dobre występy słabszymi meczami. Ostatnio jednak MTS wyraźnie (26:17) pokonał lidera z Płocka, ChKS Łódź oraz Urbis Gniezno.

Z kolei w ostatniej kolejce wygrały także łomżanki. W spotkaniu tym 12. bramek rzuciła Amanda Szymborska, która walczy o koronę króla strzelców rozgrywek. Obecnie popularny „Senior” ma na swoim koncie 116. trafień i o 2. wyprzedza Agnieszkę Pęcherską z Drwęcy Novar Lubicz. Na trzecim miejscu z dorobkiem 101. bramek, ale w 16 meczach, plasuje się Lucyna Sobecka z drugiego SMS ZPRP Płock. Wczoraj Sobecka, w zaległym starciu dwóch SMS-ów rzuciła 4. bramki, a jej zespół uległ pierwszej drużynie z Płocka 18:32. I to właśnie SMS I będzie w sobotę rywalem ekipy z Drwęcy. SMS II podejmie zaś Sambora Tczew.

Warto także wspomnieć, że z 76. bramkami na koncie 11. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi zajmuje Michalina Gryczewska.