Dzisiaj jest: 16.10.2019, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Łomża: „Dwójka” ponownie na tarczy

Dodano: rok temu Czytane: 223 Autor:

Siódmej porażki w sezonie doznały piłkarki ręczne MKS „Dwójka” Łomża.

Przed własną publicznością prowadzony przez Janusza Świętonia zespół „Dwójki” Łomża 28:31 przegrał z drużyną MTS Kwidzyn. Spotkanie od początku nie układało się po myśli łomżanek, które pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 7 min. W tym czasie rywalki rzuciły 5. bramek. Do przerwy przyjezdne prowadziły już różnicą 7. bramek. W drugiej połowie, szczególnie w ostatnich 10 min., gospodynie zerwały się jednak do ataku i odrobiły część strat, ostatecznie kończąc spotkanie z bagażem 3. trafień do rywalek.

Przez całe spotkanie piłkarki MKS „Dwójka” Łomża miały ogromne problemy z wykańczaniem swoich akcji. Już na początku spotkania dwóch dobrych okazji nie wykorzystała Marta Wołczyk. Później pozostałe łomżanki również nie miały najlepiej ustawionego celownika, gdyż albo rzucały wprost w bramkrki z Kwidzyna, albo w ogóle nie trafiały w bramkę. Po meczu opiekun łomżanek Janusz Świętoń stwierdził, że o "niekorzystnym wyniku zdecydowała przede wszystkim pierwsza połowa, kiedy zawodziły dwie podstawowe rozgrywające: Martyna Matysek i Michalina Gryczewska oraz bramka, w której na początku występowała Kaja Gryczewska". Dopiero pojawienie się między słupkami Aleksandry Nowickiej przyniosło kilka wybronionych rzutów. Do tego po stronie plusów sobotniego spotkania można zapisać postawę Agaty Okroy, która była najskuteczniejszą zawodniczką „Dwójki” Łomża w tym spotkaniu.

MKS „Dwójka” Łomża - MTS Kwidzyn 28:31 (11:18)

Dwójka: K. Gryczewska, Nowicka - Okroy (7), Wołczyk (5), Matysek (4), M. Gryczewska (4), Klej (3), Konert (3), Rejka (1), Kruczkow (1), Rutkowska, Pisiak

Żółte kartki: M. Gryczewska, Klej

Kary: 2 min. (M. Gryczewska)

MTS: Bielak, Kobyłko, Markava - Kaczmarek (7), Pękała (5), Wąsik (5), Wicik (3), Gaura (3), Stala (3), Gędłek (2), Guziewicz (1), Burnowska (1), Borowska (1), Zimoch, Kupc, Niziałek

Żółte karki: Wicik, Pękała, Niziałek

Kary: 2 min. (Kobyłko)