Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Ta kwota to podstawa do dyskusji

Dodano: 2 lata temu Czytane: 416 Autor:

W projekcie przyszłorocznego budżetu Łomży środki przeznaczone na sport są takie same jak w roku 2018.

Łomża: Ta kwota to podstawa do dyskusji

To ponad milion złotych. A jeszcze kilka tygodni temu, w czasie kampanii wyborczej, ubiegający się o reelekcję prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapowiadał zwiększenie nakładów na ten dział. 


Dlaczego w projekcie budżetu Łomży na rok 2019 zapisano podobną kwotę jak rok wcześniej? O to zapytaliśmy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.


- Jest to projekt budżetu - podkreśla Mariusz Chrzanowski. - I jeszcze będą trwały dyskusje na komisjach oraz sesji budżetowej Rady Miasta. I nie wykluczam, że wprowadzę zmiany. Pamiętajmy, że to jest projekt budżetu. Sam budżet został w wielu działach bardzo mocno okrojony. Jeżeli chodzi o sport to środki pozostały na takim samym poziomie. Nie wykluczam jednak, że jeżeli pojawi się taka możliwość, to złożę autopoprawkę. Może nie będzie to znaczący wzrost, bardziej taki symbolicznie by potrzymać tendencję zwiększania nakładów. Ale wychodzę z poziomu zapisanego na rok 2018 - dodaje prezydent.

Jednocześnie Mariusz Chrzanowski zapowiedział, że podobnie jak w latach ubiegłych, konkursy „sportowe” zostaną rozpisane jeszcze w tym roku na podstawie projektu budżetu. Dzięki temu kluby otrzymają pieniądze już na początku roku. Natomiast wszystkie środki na sport, które zostaną przegłosowane w czasie prac nad budżetem, zostaną włączone do „środków pozakonkursowych” i będą przekazywane klubom na bieżąco.