Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Czy ratusz pomoże sportowcom?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 451 Autor:

Czy łomżyńskie kluby sportowe mogą liczyć na wsparcie Urzędu Miejskiego przy pisaniu wniosków?

Łomża: Czy ratusz pomoże sportowcom?

Dlaczego zainteresowaliśmy się tą sprawą? Bowiem poprzednie lata pokazały, że wiele wniosków składanych przez kluby z Łomży były odrzucane bądź z przyczyn formalnych, np. braku podpisu osoby upoważnionej na jednej z stron, bądź z powodu źle przygotowanej strony merytorycznej.


Z tego też względu zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Łomży z pytaniem: „Czy Prezydent rozważa możliwość wydelegowania jednego pracownika z komórki zajmującej się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, który pomagałby środowisku sportowemu Łomży w przygotowywaniu wniosków do Ministerstwa Sportu i Turystyki bądź Urzędu Marszałkowskiego”?


- Od dwóch lat funkcjonuje w Łomży Centrum Organizacji Pozarządowych, które raz w tygodniu, tj. w środy w godz. 15:00-17:00 w Domku Pastora, pełni dyżury informacyjno – doradcze i pomaga wszystkim organizacjom, w tym klubom sportowym, w zasadach pisania projektów, procedurach prawnych, księgowości - odpowiada Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Prowadzi również w tym zakresie szkolenia i poradnictwo indywidualne. W miarę możliwości wsparcia udzielają także pracownicy Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży. W przyszłym roku planowane są zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego, w związku z którymi prezydent bierze pod uwagę oddelegowanie osoby do pomocy NGO w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.