Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Łomża: W „Jedynce” tworzy się zespół

Dodano: 2 lata temu Czytane: 306 Autor:

Drugie zwycięstwo w wojewódzkiej lidze juniorek odniosły siatkarki „Jedynki” Łomża.

Łomża: W „Jedynce” tworzy się zespół

Prowadzony przez Mirosława Skawskiego zespół „Jedynki” Łomża w trzech setach pokonał drużynę UKS Sprint Płociczno-Tartak.


To drugi mecz w tym sezonie, które zespół „Jedynki” Łomża wygrywa bez straty seta. A co godniejsze uwagi, w poprzednim sezonie łomżanki przegrywały starcia z zespołami z Płociczna-Tartka i Siemiatycz (poprzedni przeciwnik „Jedynki”).


Spotkanie w Płocicznie przez pierwsze dwa sety nie dostarczyło specjalnych emocji. Łomżanki świetnie zagrywały, mocno atakowały, a do tego także dobrze też broniły. To dało im wygrane do 17 i 20. Schody zaczęły się dopiero w 3. secie.

- Wiadomo, że jak prowadzi się 2:0 to często zespół nachodzi chwila dekoncentracji - tłumaczy Mirosław Skawski, trener UK „Jedynka” Łomża. - I tak też się stało tutaj. Dziewczyny trochę się rozluźniły i wykorzystały to rywalki. Ale jakoś dociągnęliśmy tego seta do końca - dodaje szkoleniowiec.

Ostatecznie tą partię „Jedynka” Łomża wygrała do 24.

- Cieszy mnie przede wszystkim to, że idziemy w dobrym kierunku - podkreśla Mirosław Skawski. - Dziewczęta chcą grać i powoli rodzi się prawdziwy zespół. 

Dzięki tej wygranej „Jedynka” Łomża awansowała na pierwsze miejsce w tabeli ligi. Kolejny mecz łomżanki, zgodnie z terminarzem, rozegrają 25 listopada z drużyną BAS Białystok.