Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Łomża: Powstała Akademia Piłkarska „Elita”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1440 Autor:

Na piłkarskiej mapie Łomży przybył nowy punkt. To Akademia Piłkarska „Elita”.

Łomża: Powstała Akademia Piłkarska „Elita”

Jak podkreślają twórcy Akademii Piłkarskiej „Elita” z Łomży wyróżnikiem Akademii mają być "wysoka jakość każdego treningu, małe grupy, liczna i wykwalifikowana kadra, ale przede wszystkim wychowanie młodego pokolenia i zaszczepienie w nim miłości do sportu".


Spotkanie organizacyjne Akademii Piłkarskiej „Elita” w Łomży zaplanowano na jutro, na godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 1.


Akademię Piłkarską „Elita” do życia powołało dwóch doświadczonych trenerów: Arkadiusz Obrycki i Adam Szuba.

- Pomysł powołania do życia Akademii wykiełkował w naszych głowach już ponad rok temu - informują Arkadiusz Obrycki i Adam Szuba. - Nie ukrywamy, że bardzo zmobilizowali nas rodzice młodych zawodników z naszego miasta. Przychodzili i mówili, że w Łomży nie ma alternatywy dla chłopca chcącego zacząć przygodę z piłką. A większość rodziców chce mieć wybór. Tak jest praktycznie w każdym większym mieście w kraju. Najlepszym przykładem jest Białystok, w którym oczywiście jest Jagiellonia, ale też kilkanaście innych szkółek i akademii. Tam każdy ma wybór, a konkurencja między nimi powoduje, że poziom szkolenia w całym mieście rośnie. Podjęliśmy decyzję i odważyliśmy wejść z naszym projektem. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale my lubimy sobie stawiać wyzwania.

Obydwaj trenerzy od dawna znani są na piłkarskim „rynku” regionu. Na swoim koncie pracę w MŁKS Łomża, KS Śniadowo, a także Akademii Młodych Orłów czy Legia Soccers Schools, Obrycki i Szuba podpatrywali także pracę z młodymi ludźmi na stażach szkoleniowych m.in. w Realu Madryt, Ajaxie Amsterdam, Hannoverze 96 czy też Legii Warszawa 

- Nasze doświadczenia w pracy z dziećmi, a także to, co zobaczyliśmy za granicą pokazało nam ścieżkę, którą chcemy podążać w naszej Akademii - mówi trener Szuba. 

Dlatego też standardem w „Elite” mają być małe, 16-20 osobowe grupy, które ćwiczyć będą pod okiem minimum trzech trenerów naraz.

- Chcemy, żeby wszystkie treningi były wysokiej jakości - tłumaczy Adam Szuba. - Tylko obecność kilku szkoleniowców jednocześnie pozwoli nam na wyłapanie najdrobniejszych niedociągnięć i zapewni to, żeby z każdych zajęć młodzi piłkarze wynieśli jak najwięcej. Dzieci też będą świadome tego, czego się uczą, bo przed każdymi zajęciami będziemy tłumaczyć im na jakich elementach w danym czasie będziemy się skupiali Na pewno trochę inaczej będą wyglądały zajęcia najmłodszych roczników, na których skoncentrujemy się na zaszczepianiu pasji do futbolu, a inaczej tych nieco starszych, które mają za sobą już szkolenie choćby w łomżyńskiej Akademii Młodych Orłów.

Spotkanie organizacyjne Akademii Elite Łomża odbędzie się już w najbliższy wtorek, 13 listopada o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 1. Tam też w okresie jesienno-zimowym odbywać się będą treningi 

- We wtorek podamy szczegóły tego, jak widzimy funkcjonowanie naszej szkółki. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł w nim uczestniczyć zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami bądź zajrzenia na naszego Facebooka dostępnego pod adresem https://www.facebook.com/Akademia-Pi%C5%82karska-Elite-722…/ - kończy Obrycki.

Akademia Piłkarska Elite Łomża 
Trener Arkadiusz Obrycki - 606 457 984 
Trener Adam Szuba - 604 053 855