Dzisiaj jest: 11.12.2019, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Łomża: Festiwal błędów i porażka „Dwójki”

Dodano: rok temu Czytane: 280 Autor:

Piątej porażki w sezonie doznały piłkarki ręczne drugoligowej „Dwójki” Łomża.

Przed własną publicznością prowadzony przez Janusza Świętonia zespół 18:27 przegrał z Urbisem Gniezno. O porażce „Dwójki” Łomża zdecydowała końcówka pierwszej i cała druga połowa spotkania, w której to łomżanki popełniały seriami całą masę błędów i nie wykorzystały sporej ilości sytuacji.

Do 23 min. gra „Dwójki” Łomża nie wyglądała źle. Co prawda gospodynie popełniały błędy, ale dzięki dobrej postawie w bramce Aleksandry Nowickiej łomżanki remisowały bądź traciły do rywalek nie więcej niż 2. bramki. A od 18 min. stanęły przed szansą odrobienia strat i wyjścia na prowadzenie, gdyż grały z przewagą jednej zawodniczki. Ale ten okres zakończył się remisem 1:1, a kulminacyjnym punktem tego fragmentu była efektowna parada bramkarki Urbisu - Lidii Kobyleckiej, która wracają do bramki (w tym momencie gnieźnianki grały „bez bramki”) rzuciła się i w locie wybiła piłkę zmierzającą do siatki. Ale i tak „Dwójka” wyszła na prowadzenie. W 23 min., po przechwycie i szybkiej kontrze, bramkę na 10:9 zdobyła Michalina Gryczewska.

Ale później było już tylko gorzej. Zaczęły mnożyć się błędy w rozegraniu, a „Dwójka” zaczęła tracić dystans. Łomżanki nie wykorzystywały nawet sytuacji sam na sam (Aneta Konert) i do przerwy przegrywały 11:14.

Druga połowa zaczęła się obiecująco, gdyż do 35 min. „Dwójka” odrobiła część strat i przegrywała 13:15. Ale od momentu gra gospodyń to była katastrofa. Strata goniła stratę, a z tego skrzętnie korzystały przyjezdne, wyprowadzając kolejne kontry. A nawet jeżeli łomżanki dochodziły do dobrych okazji, to pudłowały. Natalia Klej i Martyna Matysek nie wykorzystały sytuacji sam na sam, a kolejne rzuty mijały bramkę Urbisu. Dopiero w 49 min. indywidualna akcja Anety Konert dała „Dwójce” 14. bramkę. W tym czasie przyjezdne na swoim koncie miały ich już 23. I tej straty łomżankom już odrobić się nie udało.

MKS Dwójka Łomża - MKS PR Urbis Gniezno 18:27 (11:14)