Dzisiaj jest: 15.10.2019, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dwie twarze „Dwójki” Łomża

Dodano: rok temu Czytane: 537 Autor:

Po jakże dwóch różnych połowach piłkarki ręczne „Dwójki” PWSIiP Łomża odniosły kolejne zwycięstwo.

Tym razem w starciu w beniaminków pierwszej ligi zespół z Łomży na wyjeździe pokonał Drwęcę Novar Lubicz.

I jak przyznaje opiekun „Dwójki” PWSIiP Łomża jego podopieczne w tym spotkaniu zagrały dwie, różne połowy.

- O naszym zwycięstwie zdecydowała druga połowa - podkreśla trener „Dwójki” Janusz Świętoń. - W pierwszej części spotkania dziewczyny grały bardzo słabo i o mało nie doprowadziły mnie do zawału.

Bowiem w pierwszej połowie na boisku toczyło się wyrównana walka. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła „Dwójka”, która już w pierwszej minucie zdobyła dwie bramki. Jednak w miarę upływu czasu gospodynie odzyskiwały „teren” i po 7 min. gry to Drwęca prowadziła 4:3. Przewaga zespołu z Lubicza wzrosła do dwóch trafień i utrzymywała się do 15 min, kiedy to na tablicy wyników był 9:7. Ale w ciągu kolejnych 180 sek. „Dwójka” rzuciła trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej, i to ona ponownie wyszła na prowadzenie 10:9. Nie na długo, gdyż gospodynie doprowadziły do remisu po 12, a w 26 min. wyszły na prowadzenie 14:13. Jednak dwa trafienia Amandy Szymborskiej z końcówki pierwszej połowy dały łomżankom prowadzenie po 30 min. gry 15:14.

Na drugą połowę z szatni „Dwójki” wyszedł jednak zupełnie inny zespół. W ciągu pierwszych 10 min. gry łomżanki rozstrzygnęły losy spotkania. Ten fragment spotkania „Dwójka” wygrała 9:3 i wyszła na sześciobramkowe prowadzenie (24:18).

- Dziewczyny zabiegały rywalki - relacjonował po meczu Janusz Świętoń. - W bramce dobrze spisywała się Ula Bałdowska. Wybroniła dwie akcje, z których poszły kontry. Kapitalny mecz zagrała Ala Sobocińska. Także Amanda Szymborska była bardzo skuteczna. Ona walczy o koronę króla strzelców i dlatego dzisiaj egzekwowała wszystkie rzuty karne.

W kolejnych minutach „Dwójka” jeszcze bardziej odskoczyła rywalkom i w 57 min. prowadziła 37:25. W końcówce Lubin odrobił jednak jedno trafienie i ostatecznie zakończyło się wygraną Dwójki 38:27.

Drwęca Nova Lubicz - Dwójka PWSIiP Łomża 27:38 (14:15)

Lubicz: Czyszek, Weber - Pęcherska (7), Guttman (7), M. Kochańska (5), J. Kochańska (3), Wiśniewska (2), Szudzik (2), Zaręga, Lubińska
Żółte kartki: M. Kochańska
Kary 2: min (M. Kochańska)

Dwójka: K. Gryczewska, Bałdowska - Amanda Szymborska (12), Konert (8), Sobocińska (5), Klej (4), M. Gryczewska (4), Aleksandra Szymborska (3), Rejka (1), Matysek (1), Okroy
Żółte kartki: Amanda Szymborska, M. Gryczewska, Sobocińska
Kary: 8 min. (Sobocińska - 4 min., M. Gryczewska, Aleksandra Szymborska - po 2 min.)

Sędziowie: Lech Korda (Gdańsk), Radosław Oponowicz (Tczew)