Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Zwycięska inauguracja „Jedynki”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 373 Autor:

Siatkarki UKS „Jedynka” Łomża od zwycięstwa rozpoczęły rozgrywki juniorek.

Łomża: Zwycięska inauguracja „Jedynki”

Przed własną publicznością prowadzony przez Mirosława Skawskiego zespół z Łomży bez straty seta pokonał drużynę z Siemiatycz.


Celem drużyny z Łomży w rozpoczynającym się sezonie jest obrona wywalczonego w poprzednich rozgrywkach tytułu wicemistrzyń województwa podlaskiego.


Pierwszy set to zdecydowana przewaga zespołu z Łomż, który przewagę uzyskał dzięki mocnej zagrywce. W tym elemencie przodowała szczególnie Sylwia Walczuk, która w poprzednim sezonie występowała na pozycji libero.

W drugim secie początkowo zespół z Łomży prowadził już 6:2. Ale w kolejnych akcjach przyjezdne wykorzystały nieszczelny blok łomżanek i brak asekuracji w obronie, przez co zrobiło się 6:6. Jednak już po chwili było 10:6, gdyż ponownie zaczął funkcjonować atak, a przede wszystkim zagrywka. I kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana ponownie w ekipie z Łomży pojawił się przestój, a właściwie problemy z przyjęciem zagrywki, przez co przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów (12:10). Zresztą problemy z przyjęciem serwisu rywalek pojawiły się także w kolejnym etapie seta, kiedy to po dwóch asach z rzędu „Jedynka” prowadziła tylko 20:17. Na szczęście w końcówce więcej argumentów przemawiało za zespołem z Łomży, który wygrał to starcie do 19.

Trzecia partia rozpoczęła się dość niespodziewanie od prowadzenie zespołu z Siemiatycz, który w pewnym momencie miał przewagę trzech punktów (3:1 i 3:6). Łomżanki od większych kłopotów uratowała zagrywka Julii Grodzkiej, która dała „Jedynce” prowadzenie 10:6. I od tego momentu gospodynie, choć popełniały błędy, to jednak spokojnie kontrolowały przebieg wypadków na boisku i tego seta wygrały do 13, a całe spotkanie 3:0.

- Tak się gra jak przeciwnik pozwala - podsumował mecz Mirosław Skawski, trener „Jedynki” Łomża. - Myśmy przez ten tydzień praktycznie nie trenowaliśmy i to się odbiło. Ale dzisiaj dziewczyny pograły trochę zagrywką bo to zadecydowało. Ale za mało gramy i to widać, że są pojedyncze udane akcje, ale jako zespół musimy się jeszcze dopasować i zgrać.

- Widać jednak, że zespół przez te ostatnie dwa sezony zrobił postęp - pytamy dalej.

- Oczywiście, robimy cały czas postępy. Ja jestem zadowolony z tej grupy, bo to dziewczyny mnie mobilizują do pracy. One same chcą i dawno nie miałem takiej grupy. I cieszę się, że zaczyna przynosić wyniki.

- Jaki cel stawia Pan w zbliżających się rozgrywkach?

- Grać, grać i jeszcze raz grać. Po pierwsze chcemy w każdym meczu grać jak najlepiej i wygrywać. Po drugie. Wiem, że w juniorkach w rozgrywkach krajowych nie mamy większych szans. Ale w zeszłym roku mieliśmy wicemistrzostwa województwa i to nas do czegoś zobowiązuje. Także będziemy starać się obronić ten tytuł.

- W ligowej stawce pojawił się zespół Bojar Białystok. Czego możemy spodziewać się po tej drużynie?

- Zupełnie nie znam tego zespołu. One jednak w niższej kategorii wiekowej spisywały się bardzo dobrze, więc będzie to zespół, z którym będzie trzeba walczyć.

- W spotkaniu tym w waszym składzie nie było libero. Czy tylko w tym spotkaniu czy w ogóle nie będzie zawodniczki na tej pozycji?

- Zrezygnowaliśmy z libero, gdyż nie mam dziewczyny, która obstawiłaby pół boiska. Sylwia lepiej spisuje się w polu i na zagrywce, gdyż dzisiaj dużo punktów zdobyła w tym elemencie. I trochę wystawia, bo jeszcze nie rozgrywa. I to jest dla zespołu większa korzyść, bo na libero po prostu nie czuła gry.

- Dziękuję za rozmowę.


UKS Jedynka Łomża - UKS Danex Siemiatycze 3:0 (25:15, 25:19, 25:13)

Wynik drugiego spotkania 2. kolejki:
KS BAS Białystok - UKS Sprint Płociczno-Tartak 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

Wyniki poprzedniej kolejki:
UKS Danex Siemiatycze - KS BAS Białystok 0:3 (24:26, 16:25, 23:25)
UKS Sprint Płociczno-Tartak - UKS Bojar Białystok 2:3 (19:25, 21:25, 25:11, 25:18, 10:15)
 
Tabela wojewódzkiej ligi juniorek
Drużyna Mecze Punkty Sety Bilans
1. KS BAS Białystok 2 6 6:0 152:122
2. UKS Jedynka Łomża 1 3 3:0 75:47
3. UKS Bojar Białystok 1 2 3:2 94:100
4. UKS Sprint Płociczno-Tartak 2 1 2:6 159:170
5. UKS Danex Siemiatycze 2 0 0:6 110:151