Dzisiaj jest: 27.2.2020, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Łomża: Dramatyczna walka i wygrana „Olimpijczyka”

Dodano: rok temu Czytane: 512 Autor:

Po niezwykle ciężkim boju swoje ligowe starcie wygrały koszykarki GUKS „Olimpijczyk” Łomża.

Występujące w Mazowieckiej Lidze Koszykówki U-16 podopieczne Daniela Chojnowskiego przed własną publicznością Daniela Chojnowskiego pokonały zespół 69:67 SKS 12 Warszawa. A jeszcze niedawno zespół z Łomży w turnieju towarzyskim uległ 59:62.

Także w tym spotkaniu długo wydawało się, że zespół „Olimpijczyka” Łomża będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Bowiem pierwszą kwartę łomżanki przegrały różnicą 5. punktów. W drugich 10 min. zawodniczki „Olimpijczyka” zdołały odrobić 2. punkty. Całkowitą stratę do zespołu z Warszawy gospodynie zniwelowały w trzeciej kwarcie, po której na tablicy wyników było 48:48. Od tego momentu na boisku toczyła się zacięta walka, w której to jednak „Olimpijczyk” uzyskał kilkupunktową przewagę. W samej końcówce przyjezdne rzuciły się do szaleńczych ataków, ale nie zdołały doprowadzić do remisu.

- Cieszy wygrana, bowiem najbardziej liczy się wynik - podkreślał po meczu Daniel Chojnowski, trener „Olimpijczyka” Łomża. - Był walka do ostatniej sekundy, chociaż można było uniknąć tych nerwów, bowiem kilka setek nie wpadło do kosza.

Dzięki tej wygranej zespół z Łomży prowadzi w tabeli rozgrywek.

GUKS „Olimpijczyk” Łomża - SKS 12 Warszawa 69:67 (13:18, 12:10, 23:20, 21:19)