Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża/Piątnica: Nowe inwestycje w bazę sportową

Dodano: 2 lata temu Czytane: 427 Autor:

Jest szansa, że Łomża i Piątnica wzbogacą się o nowe obiekty sportowe.

Łomża/Piątnica: Nowe inwestycje w bazę sportową

Urząd Miejski w Łomży podpisał umowę na budowę 120-metrowej bieżni tartanowej wzdłuż wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Powstaną także skocznie do skoku w dal i trójskoku. Firma z Tłuszcza powinna zrealizować obiekt do połowy grudnia br. za kwotę niespełna 300 tys. zł.


Natomiast gmina Piątnica poinformowała, że w przyszłym roku powinien zostać przebudowany kompleks sportowy przy Centrum Usług Samorządowych. Warta prawie 2 miliony złotych inwestycja zakłada budowę trzytorowej bieżni o długości 333 m wokół już istniejącego boiska, skoczni do skoku wzwyż oraz w dal, rzutni do kuli, piłkochwytów oraz trybun na 186 miejsc. Całość uzupełni 6 masztów oświetleniowych. Pieniądze na realizację projektu „Budowa treningowej infrastruktury lekkoatletycznej przy kompleksie placówek oświatowych  w Piątnicy” pochodzić będą z rządowego Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.


- Planowana baza sportowa przeznaczona będzie głównie do celów sportowo-treningowych - informuje strona internetowa Urzędu Gminy Piątnica. - Przede wszystkim umożliwi rozszerzenie oferty z zakresu dyscyplin dostępnych do trenowania dla naszej młodzieży, jak również pozwoli na urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego. Obiekty te stanowić będą część kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Centrum Usług Samorządowych w Piątnicy. W 2016 roku został zrealizowany I etap, wówczas Gmina Piątnica uzyskała dofinansowanie na budowę boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni.