Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Zapalona 60 lat temu iskierka tli się dalej (foto)

Dodano: 2 lata temu Czytane: 741 Autor:

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży świętowała 60-lecie działalności.

Łomża: Zapalona 60 lat temu iskierka tli się dalej (foto)

Przez wszystkie lata „Siódemka” Łomża była kuźnią niezrzeszonej rzeszy utalentowanych sportowców. I tak też zostało do dzisiaj. A na „urodziny” szkoła dostała najlepszy dla sportowców prezent - nowoczesną halę sportową.


Dzięki niej Szkoła Podstawowa nr 7 jeszcze mocniej będzie mogła zaangażować się w wychowanie nowych sportowych talentów. I to nie tylko w „sztandarowych” dotychczas dyscyplinach.


Budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 7 kosztowała ponad 7,6 mln złotych, z czego 3 mln zł pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON-u. Wyposażona jest w boisko do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz 6. przebieralni. 

- Nowa hala otwiera nowe możliwości - podkreśla Kamil Konopka, wicedyrektor SP 7 Łomża. - Już nie tylko sztandarowa lekkoatletyka i piłka nożna, ale wkraczamy w nowy rozdział gier zespołowych. Siatkówka, koszykówka i piłka ręczna nie będą już tajemnicą dla naszych uczniów.

Nowa hala otworzyła przed szkołą nowe możliwości. Od tego roku szkoła włączona została do rządowego programu Tenis10, dzięki któremu uczniowie szkoły mogą poznawać tajniki tenisa ziemnego.

- Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży jest pierwszą szkołą w województwie podlaskim, która przystąpiła do tego programu - podkreślał podczas swojego wystąpienia Janusz Sewastianow z Polskiego Związku Tenisa. - Wierzę, że dzięki niemu narodzą się nowe talenty sportowe, być może na miarę drugiej Agnieszki Radawańskiej.

Dzięki współpracy ze związkiem szkoła otrzymała wyposażenie niezbędne do prowadzenia zajęć, tj. m.in.: siatki, piłki, rakiety. Zresztą nie tylko od PZT placówka otrzymała nowy sprzęt sportowy. Większość zaproszonych na otwarcie obiektu gości przekazywała piłki do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej.
Świętująca 60. lat istnienia szkoła od samego początku znana była ze znakomitego szkolenia młodzieży. „Konikiem” stała się lekkoatletyka. I to właśnie „królowa sportu” stała się profilem szkoły sportowej, która działała w placówce w latach 1975-85. Równie mocna była piłka nożna. Teraz do tej listy dołączył tenis ziemny, gdyż uczniem szkoły jest Wiktor Kosowski - obecnie najlepszy tenisista młodego pokolenia w województwie podlaskim, zawodnik UKS „Return” Łomża. Uczennicą „Siódemki” jest także Monika Marcińczyk, szachistka, która na swoim koncie ma występy w Mistrzostwach Europy.

- Sercami pełnymi ekscytacji patrzymy na tę salę, która stanie się widownią zmagań w różnych dyscyplinach sportu, a na co dzień będzie miejscem budowania kondycji i sprawności fizycznej naszych uczniów – mówiła podczas uroczystości Iwona Erynk – Cichowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. - Zapalona 60 lat temu iskierka tli sie dalej. Sześćdziesiąt lat „Siódemki” to wspaniała sztafeta pokoleń uczniów, nauczycieli, dyrektorów, pracowników szkoły i rodziców. Przez ten okres kolejne zespoły nauczycielskie kładły nacisk na fundamenty pracy dydaktyczno - wychowawczej, na budzenie w uczniach ciekawości poznawczej, kształtowanie godnych postaw i współpracy międzyludzkiej, kultywowanie tradycji i więzów ze środowiskiem lokalnym - dodała.