Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Seniorki "Jedynki" kończą sezon porażką

Dodano: 2 lata temu Czytane: 301 Autor:
Redakcja poleca!

Porażką zakończył się ostatni w tym sezonie mecz seniorek „Jedynki” Łomża.

Seniorki "Jedynki" kończą sezon porażką

Przed własną publicznością zespół z Łomży 0:3 uległ drużynie Danex Siemiatycze.

Dla "Jedynki" Łomża był to ostatni mecz w tym sezonie, który był niezwykle trudny dla łomżynianek, które miały niewiele okazji by grać w tym składzie.

Prowadzony przez Mirosława Skawskiego zespół niedzielnego spotkania z pewnością nie zaliczy do udanych. Właściwie od samego początku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła lepiej prezentowały się przyjezdne. Skuteczny atak, odbiór zagrywki i blok. A do tego bardzo dobre czytanie gry „Jedynki” sprawiały, że zespół z Siemiatycz bardzo szybko uzyskiwał przewagę. W pierwszym secie łomżynianki przegrywały 12:24. W drugim zaczęło się od 2:15 i przez moment wydawało się, że gospodynie mogą nawiązać walkę z rywalkami. Bowiem po serii dobrych akcji „Jedynka” doskoczyła na 16:18. Ale ponownie problemy z odbiorem zagrywki sprawiły, że łomżynianki przegrały tą partię. Również początek trzeciej partii dawał nadzieję na przełamanie, gdyż gospodynie prowadziły 6:5. Jednak brak dokładnego przyjęcia niweczył wszystkie zamierzenia „Jedynki”, która również i tego seta przegrały dość wyraźnie.

- Trudno coś mądrego powiedzieć po takim meczu - przyznał po spotkaniu Mirosław Skawski. - Przykro to mówić, ale bez trenowania nie ma grania. My ze sobą nie trenujemy i od trzech tygodni w ogóle nie ma żadnych zajęć, gdyż trener jest chory, a teraz także dziewczyny się rozchorowały. Poza tym to jest już koniec sezonu i juniorki mają dość, bo widać, że po turnieju w Wilnie opadły z sił i nastąpiło rozprężenie. Dodatkowo w połowie meczu Natalia musiała nas opuścić, ale główny powód takiego wyniku to jest to, że ze sobą nie trenujemy.

Ostatecznie „Jedynka” Łomża z dorobkiem 6. punktów rozgrywki zakończyła na 3 miejscu. Wygrał Danex Siemiatycz (16 punktów) przed Sprintem Płociczno-Tartak. Na czwartym miejscu uplasował się Salos Suwałki.

UKS JEDYNKA Łomża - UKS DANEX Siemiatycze 0:3 (18:25, 18:25, 16:25)

Drugi mecz 6. kolejki:
SALOS Suwałki - UKS SPRINT Płociczno – Tartak 1:3 (23:25, 16:25, 25:23, 16:25)