Dzisiaj jest: 29.10.2020, imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

Łomża: W takich warunkach się kiedyś grało i trenowało (foto)

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1400 Autor:

Podczas czerwcowej wizyty w Łomży Tomasz Frankowski wspominał swoją grę na stadionie miejskim.

Łomża: W takich warunkach się kiedyś grało i trenowało (foto)

Jak przyznał „Franek łowca bramek” od momentu jego pobytu w Łomży stadion miejski przeszedł ogromną metamorfozę. A większość młodszych kibiców może nie pamiętać jak kiedyś wyglądał obiekt.


Bowiem dzisiaj płyta główna i boczna zupełnie nie przypominają tych, na których swoje mecze w Łomży rozgrywał Tomasz Frankowski. Stadion w Łomży przeszedł bowiem kompletną modernizację.


- Grałem, grałem jak miałem 16. lat, a więc lata świetle - przyznał Tomasz Frankowski pytany o swoje występy w Łomży. - Pamiętam tą trybunę z szatniami za bramką. Niestety. Już jej nie ma, ale widzę, że obiekt świetnie się rozrósł i tylko życzyć Łomży, ŁKS-owi i całemu naszemu regionowi żeby grali niczym Wigry Suwałki.

O której trybunie mówił „Franek łowca bramek”? Zapewne o tej na boisku bocznym, gdyż tam swoje mecze rozgrywały drużyny młodzieżowe. Kiedyś stał tam bowiem budynek, gdzie mieściły się szatnie i magazyny ze sprzętem (patrz zdjęcia). A z dachu często zmagania piłkarzy często śledzili zgromadzeni kibice. Z czasem popadł on w ruinę i dopiero przeprowadzona w 2007 r. modernizacja bocznego boiska zmieniła ten stan rzeczy. Tam, gdzie były szatnie jest dzisiaj szerokie pole murawy, które służy codziennym treningom piłkarzy.