Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Łomża/Czarnogóra: „Miśka” Gryczewska walczy o Mistrzostwo Europy

Dodano: rok temu Czytane: 256 Autor:

Michalina Gryczewska z Łomży rywalizuje w Mistrzostwa Europy U-18 w Plażowej Piłce Ręcznej.

W miejscowości Ulcinj w Czarnogórze Biało-czerwone mają za sobą już dwa spotkania fazy grupowej, w których zmierzyły się z reprezentacjami Niemiec i Rosji. Niestety. Polki obydwa te mecze przegrały

Jutro Polki czeka jeszcze starcie z drużyną Grecji. Początek spotkania o godz. 10.

W pierwszym meczu czempionatu Starego Kontynentu Polki 0:2 uległy Niemkom. Pierwszą połowę Biało-czerwone przegrały 8:18, a drugą - 12:13. W spotkaniu tym Michalina Gryczewska zdobyła 8. punktów (bramki zdobyły 4. zawodniczki). Obok Karolina Kasprowiak była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny.

Natomiast pierwszą połowę starcia z Rosją Polki wygrały 20:10. Jednak w drugiej połowie więcej punktów zdobyły Rosjanki, które wygrały tą odsłonę 16:12. W dogrywce ponownie górą były reprezentantki Sbornej, które wygrały 6:4 i całe spotkanie 2:1. W spotkaniu tym Michalina Gryczewska zdobyła 6. punktów, a w ekipie Biało-czerwonych na listę strzelców wpisało się sześć szczypiornistek.

Dlaczego w plażowej piłce ręcznej mówimy o punktach a nie o bramkach? Bowiem czasie meczu co prawda zdobywa się bramki, ale są one dwojako punktowane. Jeżeli jest to „zwykła bramka" to drużyna dostaje 1 punkt. Natomiast „spektakularna bramka" - to 2 punkty. Te bramki decydują, która drużyna wygra konkretną połowę meczu. Mecz natomiast wygrywa ta zespół, który zdobędzie więcej tzw. „punktów meczowych". Wygranie połowy daje 1 punkt meczowy. Wygranie dwóch - 2 punkty meczowe.