Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża: W wakacje będzie się działo

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1458 Autor:

Niedzielny Dzień Kultury Bułgarskiej na Starym Rynku w Łomży zainauguruje „Łomżyńskie wakacje”.

Łomża: W wakacje będzie się działo

Do końca sierpnia Łomża będzie rozbrzmiewać muzyką, śmiechem, który wywoływać będą zaproszone przez władze miasta zespoły muzyczne, kabarety oraz grupy artystyczne.


Ale koncerty i występy to nie jedyne wydarzenia, jakie przygotowały władze Łomży. Będą także jakże popularne „Jarmarki rozmaitości” oraz Plenerowe Kino Letnie. A w nim będziemy mogli zobaczyć „Cichą noc” Piotra Domalewskiego.


- Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie nasze propozycje będą cieszyły się dużą popularnością - przyznaje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Ale chcemy stworzyć jak najwięcej możliwości by mieszkańcy Łomży oraz ci, którzy w naszym mieście będą wypoczywać, mogli miło spędzić wakacje.

Jak przyznaje prezydent Łomży każde wydarzenie jest ważne. Ale chce zwrócić uwagę szczególnie na dwa. Pierwsze to kabareton, który 5 sierpnia zagości na Starym Rynku. 

- To zostało zapoczątkowano za kadencji prezydenta Brzezińskiego i cieszyło się ogromną popularnością - tłumaczy Mariusz Chrzanowski. - I szkoda, że w poprzedniej kadencji nie było to kontynuowane. Ale widząc zainteresowanie mieszkańców udziałem w płatnych przedstawieniach kabaretów zdecydowałem, by była możliwość bezpłatnego udziału w takich występach kabaretowych. W tym roku kabaret Smile i K2.

Kolejnym jest „Gościniec Łomżyński. Zasmakuj w Łomży”, który 24 sierpnia odbędzie się na Muszli koncertowej przy ul. Zjazd. Na scenie zobaczymy Łukasza Łyczkowskiego, który zajął drugie miejsce w ostatniej edycji The Voice of Poland, zespół Happysad oraz Michała Szpaka.

- Pamiętamy „Gościniec Łomżyński”, który przez kilkanaście lat był w Łomży - wyjaśnia Mariusz Chrzanowski. - W poprzednim roku mieliśmy Lato z Radiem, które cieszyło się sporym zainteresowaniem. Ale wiele osób z sentymentem wspominało Gościniec, że on powinien być. I on będzie, tylko w zmienionej formie. Chcemy promować nasze miasto przez dobrą muzykę, dobrą kuchnię i przede wszystkim przez dobrych artystów. I to mieszkańcy zdecydowali, że to właśnie jego chcą zobaczyć i posłuchać na zakończenie wakacji w Łomży.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.