Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Łomża: „Tiger” rozszerza teren polowania

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2030 Autor:

BKS „Tiger” Łomża rozszerza swoją działalność na kolejne miasta regionu. Od września boks będą mogli trenować mieszkańcy Zambrowa.

Łomża: „Tiger” rozszerza teren polowania

A to nie koniec planów klubu z Łomży, który swoje sekcje chce uruchomić w kolejnych miastach regionu, w tym m.in. w Kolnie.


Do tego klub wszedł w ogólnopolski program szkolenia młodych pięściarzy, którego głównym celem jest przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży. Oprócz „Tigera” Łomża z województwa podlaskiego do akademii przystąpił jeszcze Crystal Białystok.


Akademia Boksu Olimpijskiego to program skierowany do dzieci w wieku 8-14 lat, które chciałyby sprawdzić się w boksie. Koordynatorem projektu jest Dariusz Karpiński z Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

- Ale nie będzie to trening typowo bokserski, ale trening typowo ogólnorozwojowy z elementami boksu - tłumaczy Zbigniew Maleszewski, prezes „Tigera” Łomża. - Chodzi o motoryczne wychowanie młodych pięściarzy by to nie było tak, że dziecko przychodzi na trening, od razu nakłada mu się rękawice i ma boksować. Najpierw od podstaw budowana jest motoryka - dodaje.

Zajęcia w ramach akademii to nie jedyna nowość w działalności BKS „Tiger” Łomża. Klub jest już po rozmowach z burmistrzem Zambrowa, gdzie po wakacjach ruszą treningi boksu. Nie wykluczone, że klub otworzy także swoje sekcje w Kolnie i Stawiskach. Przypomnijmy, że od września 2017 r. sekcje „Tigera” działają w Wiźnie, Rutkach i Jedwabnem. 

A za odpowiednie prowadzenie treningów odpowiada stale podnosząca kwalifikacje kadra. Trenerem 1. klasy jest Zbigniew Maleszewski, a niedawno uprawnienia trenera 2. klasy uzyskali Daniel Maleszewski, Ewelina Dębkowska i Marcin Fabiszewski. Natomiast instruktorami zostali: Mateusz Gawędzki, Marcin Kapelewski, Adrian Oleksiej i Dorota Bukowska.