Dzisiaj jest: 30.9.2020, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

„Dwójka” ograła lidera i wicelidera pierwszej ligi

Dodano: 2 lata temu Czytane: 587 Autor:

„Dwójka” Łomża ma za sobą start w XXIX Memoriałowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet Im. Jana Olszówki o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

„Dwójka”  ograła lidera i wicelidera pierwszej ligi

W Łaziskach Górnych prowadzony jeszcze przez Janusza Świętonia zespół zmierzył się z pierwszoligowymi drużynami z Warszawy, Gliwic i Olkusza.


I co ciekawe. Starcia z wyżej notowanymi drużynami łomżanki wygrały. Ale wystarczyło to tylko do zajęcia piątego miejsca.


W swojej grupie „Dwójka” Łomża zmierzyła się z Varsovią Warszawa i Sośnicą Gliwice. Pierwsze starcie łomżanki przegrały 25:37. Jednak w drugim górą były już szczypiornistki z Łomży, które wygrały 32:28. 

- W pierwszym meczu dziewczyny wyglądały na znużone podróżą - relacjonuje trener Janusz Świętoń. - Rywalki szybko wyszły na prowadzenie 2:0 i zaczęliśmy grać nerwowo, chcąc jak najszybciej odrobić straty. A końcówkę dziewczyny odpuściły, bo czekało nas kolejne spotkanie. Kolejny mecz z mocną drużyną Sośnicy był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce wyszliśmy na prowadzenie.

Dzień później łomżanki w meczu o piąte miejsce zmierzyły się z zespołem SPR Olkusz. Starci to zakończyło się wygraną „Dwójki” 40:32.

- Na mecz Olkuszem, liderem tamtej grupy, który wywalczył awans do Superligi, dziewczyny wyszły trochę wystraszone - przyznaje opiekun „Dwójki”. - Ale powoli, powoli rozkręcały się i w końcu wyszły na prowadzenie.

Na swoim „rozkładzie” łomżanki mają także wicelidera grupy B - zespół Sośnicy Gliwice.

- Przede wszystkim dziewczyny są zadowolone z tego turnieju - podsumował wyjazd Janusz Świętoń. - W pierwszym meczu były jakieś takie markotne, ale później w dwóch pozostałych spotkaniach zaprezentowały się bardzo fajnie. Wszystkie zespoły grały na zmęczeniu, ale turniej był wspaniały i dziewczyny były szczęśliwe, bo jeszcze nie były na takim turnieju. 

MVP zawodów wybrano Amandę Szymborską

Wyniki turnieju:
MTS Żory – SPR Olkusz 35:24
UKS Varsovia – SPR Sośnica Gliwice 24:27
SMS Płock – SPR Olkusz 35:26
UKS Varsovia – „Dwójka” Łomża 37:26
SMS Płock - MTS Żory 35:35
„Dwójka” Łomża – SPR Sośnica Gliwice 32:28

Finały:
o V miejsce:
SPR Olkusz – Dwójka Łomża 32:40
o III miejsce:
SMS Płock – SPR Sośnica Gliwice 37:28
finał:
MTS Żory - UKS Varsovia 38:35

Tabela końcowa turnieju:
1. MTS Żory
2. UKS Varsovia Warszawa
3. SMS Płock
4. SPR Sośnica Gliwice
5. GUKS „Dwójka” Łomża
6. SPR Olkusz