Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Łomża/Nowy Jork: Adam Kownacki szykuje się do kolejnego starcia

Dodano: rok temu Czytane: 397 Autor:

7 marca w Barclays Center urodzony w Konarzycach pod Łomżą Adam Kownacki stoczy kolejny pojedynek na zawodowym ringu.

Łomża/Nowy Jork: Adam Kownacki szykuje się do kolejnego starcia

Tym razem niepokonany na zawodowym ringu Adam Kownacki (20-0, 15 KO) w eliminatorze do pasa mistrzowskiego federacji WBA zmierzy się z Finem Robertem Heleniusem. Mierzący dwa metry pięściarz ma bilans 26-3, 17 KO.

Zebraliśmy wypowiedzi obydwu pięściarzy szlifujących formę przed marcowym starciem. Warto wspomnieć, że w przygotowaniach Adamowi Kownackiemu pomaga Mariusz Wach, jeden z najbardziej doświadczonych polskich bokserów zawodowych.


Na łamach „Przeglądu Sportowego” Fin zapewniał, że zna swoje atuty i nie będzie walczyć na zasadach Polaka.

"Jestem od niego dużo wyższy, mam większy zasięg ramion. Mój plan polega na tym, żeby ruszać się i zadawać ciosy z dystansu. Nie zamierzam walczyć tak, jak chce Adam. Nie będę bił się z nim z bliska. Wolę narzucić mój styl, neutralizując jego sposób walki".

Natomiast Adam Kownacki w wywiadzie dla sport.pl mówił, że nie zlekceważy rywala, chociaż w ubiegłym roku znokautował Geralda Washingtona.

"Jestem odpowiednio zmotywowany. Znalazłem się w takim miejscu kariery, że każda potencjalna wpadka mogłaby dla mnie oznaczać krok w tył, a nawet dwa kroki, więc spokojnie. Powiem więcej: to dla mnie będzie cenna walka, bo Helenius jest niewygodnym rywalem. Jest wysoki i silny. Ma też duże doświadczenie, bo walczył z Dillianem Whyte czy Dereckiem Chisorą".

foto: Adam Kownacki facebook