Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża/Poznań: Paweł Grygo i Adam Szydlik Mistrzami Polski!!!

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 824 Autor:

Paweł Grygo i Adam Szydlik z łomżyńskiego batalionu WOT zostali Mistrzami Wojska Polskiego w Maratonie.

Łomża/Poznań: Paweł Grygo i Adam Szydlik Mistrzami Polski!!!

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej, w składzie której znaleźli się Paweł Grygo i Adam Szydlik z łomżyńskiego batalionu 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Maratonie.


Mistrzostwa Wojska Polskiego rozegrano w ramach 20. PKO Poznań Maraton, jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W składzie reprezentacji WOT znalazło się trzech żołnierzy z woj. podlaskiego: st. szer. Adam Szydlik (kompania saperów, Łomża), st. szer. Paweł Grygo (13 batalion lekkiej piechoty w Łomży) oraz szer. Jarosław Wiesiełowski (14 batalion lekkiej piechoty w Hajnówce).


- To mój ósmy maraton - mówi st. szer. Adam Szydlik, który był najszybszym "terytorialsem" z województwa z czasem 2:48:23. - Mimo, że nie złamałem rekordu życiowego, to jestem zadowolony z wyniku. Indywidualnie w reprezentacji WOT zająłem drugie miejsce. 

- Do 15 km biegłem razem z Adamem Szydlikiem, ale później odezwała się kontuzja - relacjonuje z kolei st. szer. Paweł Grygo, nauczyciel WF w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży (czas 02:53:07). - Na trasie panował żywiołowy doping i wspaniała atmosfera, co pomogło mi ukończyć bieg na trzecim miejscu w drużynie WOT.

Jak informuje por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”, w klasyfikacji drużynowej reprezentacja WOT była szybsza do zespołów Sił Powietrznych i 12 Dywizji Zmechanizowanej. Co godne podkreślenia, był to debiut "terytorialsów" na Mistrzostwach WP w Maratonie.