Dzisiaj jest: 15.10.2019, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Łomża/Tarnów: Martyna Krawczyńska wicemistrzynią Polski

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 262 Autor:

Martyna Krawczyńska z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików.

Podczas rozegranych w Tarnowie Mistrzostw Polski Młodzików Martyna Krawczyńska („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) wywalczyła srebrny medal w biegu na 600 metrów ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy 1:35,87.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża, przez pierwszą połowę dystansu Martyna Krawczyńska biegła zablokowana na 5-tej pozycji. Po minięciu linii 300 metrów Martyna błyskawicznie przesunęła się na 2. pozycję i na ostatniej prostej zaatakowała prowadzącą faworytkę - Lenę Suchowolak (1:35,43-UKS Filipides Teresin). Jednak z trudem, ale jednak odparła atak. Na mecie różnice pomiędzy pierwszą trójką nie były duże bo trzecia Milena Thamm (MKS-MOS Katowice) uzyskała 1:36,15.

- Martyna Krawczyńska jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży - informuje Andrzej Korytkowski. - Lekką atletykę trenuje od lipca ubiegłego roku, a wcześniej grała w piłkę nożną. Teraz zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Na mecie były z tej okazji łzy szczęścia i radości. Mamy nadzieję, że to dobry początek jej kariery lekkoatletycznej.

W Tarnowie startowali też inni reprezentanci Łomży. Dziewiąty w rzucie oszczepem (42,04 m) był Dawid Wołyniec (Prefbet) będący rocznikiem młodszym, czternastą lokatę w rzucie dyskiem (31,11m) wywalczyła Natalia Wrzesińska(UKS Liceum Sportowe). W sprincie na 100 m (13,00 sek.) Maja Łyskowka trafiła na najgorsze warunki z czterech serii (wiatr -2,1) i zamiast awansu do finału musiała zadowolić się 17. lokatą. W rzucie dyskiem (38,53m) Piotr Bagiński walcząc ze starszymi o rok kolegami wywalczył 18 lokatę.

Jak podkreśla Andrzej Korytkowski w tym roku mija 20 lat istnienia klubu, dlatego podaje trochę statystyki:

"Medal Martyny jest 141. krążkiem z Mistrzostw Polski wywalczonym przez zawodników LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Miasto Tarnów jest 37 miejscowością, w której zdobyliśmy te cenne „krążki”.  Ten medal jest 71. zdobytym przez podopiecznych Andrzeja Korytkowskiego, a uczyniło to 38 zawodników trenowanych przez tego szkoleniowca".