Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Piątnica: "Forty" z kompletem zwycięstw

Dodano: rok temu Czytane: 594 Autor:

Udanie nowy sezon zainaugurowały piłkarki trzecioligowych "Fortów" Piątnica.

Piątnica: "Forty" z kompletem zwycięstw

Prowadzony przez Dariusza Kossakowskiego zespół "Fortów" Piątnica wygrał dwa pierwsze spotkania w lidze warmińsko-mazurskiej, 6:0 ogrywając Hanzę Elbląg i 3:0 Jezioraka Iława. To sprawia, że zespół z Piątnicy jest liderem rozgrywek i ma duże szanse na walkę o awans do drugiej ligi.


Jednak opiekun "Fortów" Piątnica, trener Dariusz Kossakowski, tonuje nastroje. Bowiem co prawda pewne elementy gry zespołu poprawiły się, ale są jeszcze rzeczy nad którymi trzeba pracować. A do tego sezon jest długi i kończy się barażami z drugoligowcem.


W meczu z zespołem z Elbląga po dwie bramki zdobyły Weronika Malinowska i Justyna Macko. Po jednym trafieniu dołożyły Natalia Wykowska oraz Paulina Zambrzycka. Natomiast w "domowym" starciu z Jeziorakiem dwa razy bramkarkę przyjezdnych pokonała Dominika Jermacz, a trzecie trafienie było dziełem Kamili Banach. To było premierowe trafienie piłkarki w barwach "Fortów".

- Wygraliśmy dwa mecze, z których jestem zadowolony - podsumował starcia Dariusz Kossakowski, trener GKS "Forty" Piątnica. - Były to trudne spotkania, wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. Na oba zwycięstwa musieliśmy solidnie zapracować, nie był to przysłowiowy spacer.

Opiekun piątniczanek widzi postęp w grze obronnej swoich podopiecznych, które w dwóch meczach zagrały na "zero" z tyłu. Ale przyznaje jednocześnie, że nadal należy pracować nad płynnością w grze.

"Forty", podobnie jak w poprzednim sezonie, ponownie zamierza walczyć o awans do drugiej ligi. Co prawda dwa wygrane mecze sprawiły, że GKS jest liderem rozgrywek, ale opiekun zespołu tonuje nastroje.

- Przed nami jeszcze cztery mecze tej rundy i cała runda rewanżowa - podkreśla Dariusz Kossakowski. - Chcemy wygrywać w każdym meczu i zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Awans do II ligi w tym sezonie jest bardzo trudny, gdyż trzeba wygrać baraż z zespołem zajmującym trzecie miejsce w II lidze.

Kolejny mecz "Forty" Piątnica zagrają już jutro w Olsztynie, a ich rywalem będzie drugi zespół Stomilanki.