Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża: Agata Dębek z "Returnu" wicemistrzynią województwa (foto)

Dodano: rok temu Czytane: 181 Autor:

Agata Dębek z UKS "Return" Łomża zajęła drugie miejsce w singlu i pierwsze w grze deblowej w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Kadetek w tenisie „MJ CUP”.

Łomża: Agata Dębek z "Returnu" wicemistrzynią województwa (foto)

Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, dzięki wsparciu finansowemu Państwa Ani i Tomasza Męczkowskich – właścicieli firmy MJ Jedwabne, rozegrane zostały Mistrzostwa Podlasia dziewcząt do lat 16.


W turnieju wystartowało dziesięć tenisistek z Białegostoku, Augustowa i Łomży. Zwyciężyła Paulina Aleksandrowicz (NST podlaskie), natomiast do półfinału zawodów dotarły Aleksandra Niklewicz i Sandra Bałdyga (UKS Return Łomża).


W deblu najlepsza okazała się para Agata Dębek / Aleksandra Wawrzyniak (UKS Return Łomża), które w finale 6/2 6/4 ograły klubowe koleżanki Sandrę Bałdygę i Anielę Galińską. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Janusz Sewastianow – sędzia Polskiego Związku Tenisa, a o zdrowie i bezpieczeństwo grających w 30-stopniowym upale zadbała Grupa Ratownicza SPR Nadzieja. Uczniowski Klub Sportowy Return Łomża reprezentowały także Ewa Męczkowska, Marysia Rusiecka i Kinga Wysocka, która w pierwszej rundzie turnieju po bardzo zaciętym pojedynku pokonała 6/7 (5) 6/2 6/1 Angelinę Kaszubowicz (UKS – Sokół Asy Białystok). 

tekst i foto: UKS "Return" Łomża