Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża/Zielona Góra: Mamy Mistrzostwo Polski

Dodano: rok temu Czytane: 173 Autor:

Adam Pupek i Piotr Kozikowski, czyli lotniczy duet z Łomży, wywalczyli tytuł Mistrzów Polski.

Łomża/Zielona Góra: Mamy Mistrzostwo Polski

Tandem z Łomży tytuł najlepszej lotniczej załogi kraju wywalczył podczas zawodów rozegranych w Przylepie w województwie lubuskim. Tytuł jest tym cenniejszy, że Adam Pupek i Piotr Kozikowski polecieli na zupełnie nowym sprzęcie, a śmigło do swojego wózka otrzymali zaledwie dwa dni przed czempionatem.


Jak podsumowali w mediach społecznościowych swój występ Adam Pupek i Piotr Kozikowski "Tytuł MISTRZOW POLSKI jest nasz! Jak to mówią do trzech razy sztuka."


- Dwa lata temu podczas mistrzostw mieliśmy problemy z pompką paliwa - piszą dalej Adam Pupek i Piotr Kozikowski. - Rok temu prowadziliśmy, a podczas ostatniej konkurencji ekonomicznej wyzerowaliśmy się przez mały błąd pomiaru. W tym roku walczyliśmy o trofeum na nowym sprzęcie (nowy silnik oraz nowa trajka zbudowana tuż przed zawodami) i WYGRALISMY!!!. 

I dodają: "Od pierwszej konkurencji prowadziliśmy i budowaliśmy przewagę punktową. Do końca utrzymaliśmy pozycję i zwyciężyliśmy! 

Dziękujemy za trzymanie kciuków!

Dokładnie dwa lata temu walczyliśmy o podium Mistrzostw Europy. Straciliśmy tam naszego przyjaciela któremu obiecaliśmy że kiedyś zdobędziemy dla niego to trofeum. Mario to dla Ciebie!

Teraz zaczynamy przygotowania do MISTRZOSTW ŚWIATA 2020 w Brazylii."


Duet z Łomży będziemy mogli wkrótce zobaczyć podczas rywalizacji w Łomży. Już 13 września startuje bowiem jubileuszowa, 20-edycja Mokrolotowych Mistrzostw Podlaskiego "Kontakty 2019".

foto: Pupek&Kozikowski facebook