Dzisiaj jest: 16.11.2019, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Łomża/Goniądz: ŁKS wygrywa i jest wiceliderem

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 291 Autor:

Pierwszy komplet punktów w tym sezonie wywalczyli piłkarze czwartoligowego ŁKS 1926 Łomża.

ŁKS 1926 Łomża na wyjeździe 3:1 pokonał Biebrzę Goniądz, której bramki strzeże doskonale znany w Łomża Kamil Ulman. Popularny "Uli" już w 1 min. musiał wyciągać piłkę z siatki, a doświadczonego golkipera pokonał Wiktor Walczak. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Konrad Adamczyk. Gospodarze co prawda w 60 min. zdobyli bramkę kontaktową, ale w doliczonym już czasie gry ich marzenia o remisie rozwiał Maciej Listowski.

W spotkaniu tym, oprócz czterech bramek, kibice zobaczyli także trzy czerwone kartki. W ciągu sześciu minut otrzymali je piłkarze Biebrzy. Z kolei zawodnicy ŁKS 1926 Łomża mecz zakończyli z trzema żółtymi kartonikami.

Dzięki tej wygranej ŁKS 1926 Łomża awansował na drugą pozycję w tabeli. Kolejny mecz Biało-czerwoni rozegrają w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17.

W pozostałych spotkaniach na uwagę zasługuje wynik rezerw Jagiellonii Białystok, które 10:2 ograły Warmię Grajewo. Ale nie ma się co dziwić, gdyż w zespole tym wystąpiło kilku zawodników na co dzień grających w Ekstraklasie. Cztery trafienia zanotował Patryk Klimala, a do bramki trafił także m.in. Marko Poletanović, Przemysław Mystkowski i Oleh Horin.

Biebrza Goniądz- ŁKS 1926 Łomża 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 - Walczak 1, 0:2 - Adamczyk 44, 1:2 - Popławski 60, 1:3 Listowski 90 +4

ŁKS: Długołęcki - Pawczyński (65 Listowski), Melao, Kacprzyk (83 Mściwujewski), Walczak - Brzozowski, Speichler, Milewski, Bojar (82 Pastorczyk)- Dojlida, Adamczyk

Żółte kartki: Bojar, Kacprzyk, Milewski (ŁKS)

Czerwone kartki: Koniecko (80), Yamaguchi (84 min. za drugą żółtą), Popławski (86 min. za drugą żółtą)