Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Konarzyce/Nowy Jork: Adam Kownacki nadal niepokonany!!!

Dodano: rok temu Czytane: 225 Autor:

Pochodzący z Konarzyc Adam Kownacki wygrał swoją 20. walkę na zawodowym ringu.

Konarzyce/Nowy Jork: Adam Kownacki nadal niepokonany!!!

W nocy z sobotę na niedzielę w Barclays Center w Nowym Jorku Adam Kownacki po zaciętej, 12. rundowej walce pokonał na punkty Amerykanina Chrisa Arreolę. Arbitrzy punktowali: 118-110 i dwukrotnie 117-111 na korzyść Adama Kownackiego. Tym samym zawodnik z Konarzyc odniósł 20. zwycięstwo na zawodowym ringu i zdobył interkontynentalny tytuł mistrza świata federacji IBF.


Pojedynek w Nowym Jorku miał niezwykle zacięty charakter. Dość powiedzieć, że w ciągu 12. rund zawodnicy wyprowadzili w sumie 2172. ciosy, z czego 667 było celnych. Polak wyprowadził 1047. ciosy, z których 369. było celnych. Arreola, który od szóstej rundy walczył ze złamaną ręką, wyprowadził 298. celnych ciosów.


- Ciążyła na mnie presja, bo toczyłem pierwszą walkę wieczoru, a zarazem po raz pierwszy boksowałem na dystansie dwunastu rund - podsumował walkę w studiu telewizji FOX Adam Kownacki, gdzie spotkał się z aktualnym mistrzem świata Deontatem Wilderem. - To było więc dla mnie nowe doświadczenie. Stworzyłem historię z Arreolą wyprowadzając i trafiając najwięcej ciosów, a teraz chcę stworzyć kolejną historię i zostać pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej, tak więc Deontay, idę po ciebie - powiedział Kownacki w stronę Wildera z uśmiechem na twarzy.

Wilder, który od 55. miesięcy jest posiadaczem tytułu wagi ciężkiej WBC, zadał Polakowi jedno pytanie:

- Jak chciałbyś mnie pokonać? - spytał Kownackiego Deontay Wilder

- Ciągłym pressingiem i dużą ilością ciosów - tłumaczył Adam Kownacki. - Bijesz bardzo mocno, więc będę też musiał kontrolować dystans. 

- Kiedy przyjdzie odpowiedni moment, spotkamy się, a nasza walka będzie świetna - zakończył spotkanie mistrz World Boxing Council.