Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Marcin Chojnowski: W rozgrywkach nie mamy się czego bać

Dodano: rok temu Czytane: 617 Autor:

Gościem naszsport.pl jest Marcin Chojnowski, trener koordynator Akademii Piłkarskiej "Lider" Łomża.

Marcin Chojnowski: W rozgrywkach nie mamy się czego bać

Akademia Piłkarska "Lider" z Łomży zadebiutuje w rozgrywkach Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Akademia w zbliżającym się sezonie wystawi cztery drużyny: młodzików i orlików z Łomży i Nowogrodu.


Przed zaplanowanym na koniec sierpnia startem rozgrywek rozmawiamy z Marcinem Chojnowskim, trenerem koordynatorem szkolenia w Akademii Piłkarskiej "Lider" Łomża.


Naszsport.pl: Wystawiacie cztery zespoły, które debiutują na ligowych boiskach. Nie macie obaw, że debiutanci nie wytrzymają?

Marcin Chojnowski, trener-koordynator AP "Lider":
Nie. Jeszcze w czerwcu rywalizowaliśmy z innymi drużynami i nasi podopieczni poznali już smak rywalizacji i problemów mentalnych nie powinno być.

Naszsport.pl: Pracujecie z nimi w jakiś specjalny sposób? Młodzi zawodnicy zawsze chcą wygrywać, a tutaj może być zderzenie z brutalną rzeczywistością i te kilka bramek może wpaść do własnej sieci.

Marcin Chojnowski: Te bramki już wpadły w czasie tych rozegranych dotychczas gier. Także to zderzenie "ze ścianą" jest już za nimi. Liga będzie różnorodna, gdyż będą drużyny z większych i mniejszych klubów. Także każdy mecz to będzie dla nas nauka, zarówno w meczach wygranych, jak i przegranych.

Naszsport.pl: Nauka to główny cel na ten sezon?

Marcin Chojnowski:
Tak. Wystawiamy cztery drużyny: po dwie z Łomży i Nowogrodu. Na pierwsze pół roku oddzielnie zgłaszamy drużyny z Łomży i Nowogrodu. W tym czasie chcemy obserwować zawodników i ewentualnie zimą zrobimy zmiany w składach, np. kogoś z Łomży przerzucić do Nowogrodu bądź odwrotnie. Ale na razie wystawiamy oddzielnie zespoły z Łomży i Nowogrodu.

Naszsport.pl: Na treningach widać już, że zawodnicy czują zbliżający się debiut?

Marcin Chojnowski:
Cały czas przypominamy chłopcom, że zgłaszamy się do ligi i wszyscy wiedzą z kim i na jakich boiskach będą rywalizować. Tutaj jest pewna nowość, ponieważ w grupie starszej wchodzi przepis o spalonym i będą musieli się z tym zmierzyć. I na pewno nie będzie łatwo. Ale po tym pierwszym tygodniu treningów w Łomży jestem pozytywnie zaskoczony formą i umiejętnościami chłopaków po tym roku pracy. I uważam, że naprawdę nie mamy się czego bać jeżeli chodzi o rozgrywki.

Naszsport.pl: Czy w Nowogrodzie trenujecie już na nowym boisku?

Marcin Chojnowski:
Jeszcze nie. Zaczniemy treningi od połowy sierpnia, ale ligę będziemy rozgrywać w Łomży. Grupa starsza obligatoryjnie musi grać na boisku od pola karnego do pola karnego, więc mecze będziemy rozgrywać na sztucznym boisku na Zjeździe. A grupa młodsza gra na boisku wielkości orlik i tutaj gra się systemem turniejowym, gdzie rywalizuje po pięć drużyn. I jeszcze nie podjęliśmy decyzji, gdzie będziemy grać. Ale wydaje mi się, że będziemy grać na orliku.

Naszsport.pl: Dziękuję za rozmowę