Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Łomża/Poznań: Brąz sztafety "Prefbetu" na OOM

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 111 Autor:

Za nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której wystartowała spora grupa lekkoatletów z Łomży.

Na listach startowych znaleźli się zawodnicy trzech klubów: LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża, LKS "Narew-Kurpiewski" Łomża oraz UKS Licem Sportowe Łomża.

Najlepiej wypadła męska sztafeta 4x400 m "Prefbetu Śniadowo" Łomża, która rywalizację ukończyła na 3. miejscu, a brązowe medale zawisły na szyjach: Igora Duchnowskiego, Dawida Likwiarza, Bartosza Juraka i Piotra Dąbrowskiego. Czwórka ta po pasjonującym boju o 0,14 sek. pokonała sztafetę AZS UWM Olsztyn. I jak przyznał Andrzej Korytkowski, trener łomżyńskiej sztafety, do końca drżał o końcowy rezultat, a medal ten jest 10. krążkiem wywalczonym przez prowadzony przez niego team.

- Cieszę się niezmiernie z tego „krążka” ponieważ pomimo, że na żadnej ze zmian nie spadliśmy poniżej 3-go miejsca, to losy medalu ważyły się do ostatnich metrów - tłumaczy Andrzej Korytkowski. - Spośród tych 10-ciu sztafetowych medali zdobytych w historii klubu na pewno ten było najciężej wywalczyć i była najmniejsza różnica nad rywalami z czwartej lokaty. Bardzo pozytywne jest to ,że oprócz medalu nasz drugi skład osiągnął 6-ty czas imprezy a z 8 zawodników z tych dwóch składów tylko 1 osoba przechodzi za rok do kategorii wyższej czyli juniora.

Tuż za podium w skoku w dal uplasował się Dominik Krajewski z LKS "Narew-Kurpiewski" Łomża, który z wynikiem 6,66 zakończył rywalizację na czwartym miejscu. To nowy rekord życiowy skoczka, a do medalu zabrakło mu 11 cm. Dominik wystartował także w trójskoku, ale wynik 12,63 dał mu 14 miejsce.

Warto także wspomnieć, że Piotr Dąbrowski i Dawid Likwiarz przebrnęli przez kwalifikacje biegów odpowiednio na 400 i 800 m, ale ze względu na rywalizację w sztafecie nie ukończyli biegów finałowych i zostali sklasyfikowani w swoich konkurencjach na 15. miejscach. Jak widać obrana taktyka przyniosła spodziewany efekt, gdyż obydwaj mogli później cieszyć się z medalu.