Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża/Lublin: Katarzyna Bargielska Mistrzynią Polski

Dodano: rok temu Czytane: 260 Autor:

Katarzyna Bargielska z Łomży została Młodzieżową Mistrzynią Polski.

Łomża/Lublin: Katarzyna Bargielska Mistrzynią Polski

Wychowanka LKS "Narew-Kurpiewski" Łomża, a obecnie zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska, triumfowała w konkursie skoku w dal rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Polski U-23. Wychowanka Jana Kotowskiego w swojej najlepszej próbie poszybowała na odległość 6,09 m, co jest także jej nowym rekordem życiowym.


- Kasia sprawiła sobie i trenerom ogromną niespodziankę pokonując wyżej notowane rywalki z całego kraju - podkreśla Jan Kotowski.  Co ciekawe. Jan Kotowski jest trenerem trójki najdalej skaczących zawodniczej w historii łomżyńskiej Lekkiej Atletyki. Każda z nich przekroczyła granicę sześciu metrów. W 2001 r. 6,14 m skoczyła Ewa Kazimirska, Katarzyna Bargielska może "pochwalić" się wynikiem 6,09 m, a Marzena Banach - 6,02 m.


W Lublinie na 5. miejscu w konkursie oszczepu uplasował się Damian Budziszewski z UKS Liceum Sportowe Łomża, który zawody zakończył z wynikiem 65.59 m, co jest jego nową "życiówką".

W konkursie trójskoku na 6. miejscu z wynikiem 14,42 m uplasował się Przemysław Łyskawy z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. Natomiast Mateusz Konstanty z LKS "Narew Kurpiewski" Łomża zakończył rywalizację z wynikiem 12,75 m, co dało mu 8. pozycję.

W konkursie skoku wzwyż wysokość 193 cm pokonał Adam Kozłowski z LKS "Narew Kurpiewski" Łomża, co dało mu 7. miejsce w konkursie.

Na 10. miejscu bieg na 3000 m przeszkodami ukończył Rafał Pogorzelski z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża, który dystans ten pokonał w czasie 9:48.39.

Natomiast na dystansie 800 m wystąpiła Aleksandra Matejkowska z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża, a wynik 2:15.34 dał jej 16. miejsce.