Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Łomża: Mistrzostwa czas zacząć

Dodano: rok temu Czytane: 644 Autor:

Już jutro w Łomży startują Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie.

Łomża: Mistrzostwa czas zacząć

W organizowanych przez Bokserski Klub Sportowy "Tiger" Łomża zawodach wystartuje ok. 50 zawodników i zawodniczek z Polski. Frekwencja z pewnością byłaby większa gdyby nie to, że trwa sesja, a 14. pięściarzy i pięściarek z naszego kraju rywalizuje aktualnie w Mińsku w turnieju bokserskim w ramach II Igrzysk Europejskich.


Gospodarze turnieju: BKS "Tiger" Łomża wystawia do walki pięcioro swoich zawodników, którzy aktualnie są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, gdzie od nowego roku akademickiego ruszy kierunek trenera boksu II klasy.


Spośród zawodniczek z Łomży na ringu Hali im. Olimpijczyków Polskich będziemy mogli zobaczyć Dorotę Bukowską, która wystartuje w kategorii 51 kg. W jej nominalnej wadze, tj. 48 kg, nie zgłosiła się bowiem żadna rywalka. Natomiast w gronie mężczyzn w kategorii 56 kg wystartuje Piotr Żuk, a w kategorii 64 kg walczyć będzie Mateusz Gawędzki, Marcin Kapelewski i Daniel Maleszewski.

- Będę zadowolony z medalu - krótko mówi Zbigniew Maleszewski, prezes BKS "Tiger" Łomża i główny organizator czempionatu. - Najważniejsze jest to, aby zawodnicy z naszej uczelni zaistnieli w sporcie akademickim i budowali markę uczelni.

Mistrzostwom towarzyszyć ma specjalna oprawa. Wśród atrakcji jest m.in. koncert zespołów muzycznych: Piękni i Młodzi, Playboys oraz Ivana Komarenko (te zaplanowano na 27 czerwca na godz. 17). Początek bokserskich zmagań jutro o godz. 17, a wstęp na Halę im. Olimpijczyków Polskich jest całkowicie darmowy. Walki prowadzone będą w dwóch turach: o godz. 11 i 17. Zapraszamy!!!