Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Łomża: Ewa Jagielskia powiększyła dorobek "Prefbetu"

Dodano: rok temu Czytane: 460 Autor:

Rośnie tegoroczny medalowy dorobek LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża.

Łomża: Ewa Jagielskia powiększyła dorobek "Prefbetu"

Po 6. medalach Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych i drużynowym złocie mężczyzn i srebrze kobiet w czempionacie seniorów  w biegu na 10000 metrów, kolejny krążek do dorobku "Prefbetu Śniadowo" Łomża dorzuciła Ewa Jagielska.


Ewa Jagielska z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża w Cieninie Zabornej wywalczyła brąz Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km. W gronie 75. zawodniczek lekkoatletka „Prefbetu" musiała uznać wyższość Moniki Kaczmarek z AZS Łódź (czas 16.44) oraz Beatę Lupa z Karkonosze Running TEAM (czas 16,52). Ewa Jagielska trasę pokonała w czasie 17.05, o 12 sekund wyprzedzając czwartą Angelikę Mach  z AZS UMCS Lublin. 


Natomiast przed tygodniem w Warszawie na tym samym dystansie rywalizowali panowie. Trzej zawodnicy PREFBETU byli w czołówce, ale niestety medalu nie udało się zdobyć. Jakub Nowak zajął 4 lokatę, Emil Dobrowolski był 5-ty a Mateusz Demczyszak zawody ukończył na 8 miejscu. 

Już w następny weekend odbędą się w Lublinie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, 3-5 lipiec(Racibórz) Mistrzostwa Polski Juniorów a 10-12 lipiec(Poznań) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. 

- Miejmy nadzieję, że zawodnicy powalczą o kolejne medale z mistrzostw naszego kraju - przyznaje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża.