Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Łomża/Elbląg: "Mechaniak" szóstą drużyną Polski!!! [AKTUALIZACJA]

Dodano: rok temu Czytane: 372 Autor:

Drużyna ZSMiO nr 5 z Łomży zajęła szóste miejsce w Ogólnopolskim Finale Licealiady Chłopców w Unihokeju.

Łomża/Elbląg: "Mechaniak" szóstą drużyną Polski!!! [AKTUALIZACJA]

Prowadzony przez Bogusława Cichockiego zespół "Mechaniaka" Łomża w Elblągu był o krok od sprawienia prawdziwej sensacji, tocząc wyrównany bój z prawdziwym hegemonem tej dyscypliny - drużyną z Sanoka.


Wyjazd na Mistrzostwa Polski Szkół Średnich możliwy był dzięki wsparciu OSM Piątnica. A zespół "Mechaniaka" Łomża od początku rozgrywek unihokeja w województwie podlaskim, tj. od trzech lat, kończy zmagania z medalem. W tym roku szkolnym podopieczni Bogusława Cichockiego wywalczyli srebro.


Łomżanie w grupie zmierzyli się z zespołami z Gorzowa Wielkopolskiego i Morąga. Z pierwszym z tych zespołów przegrali 3:5, a Morąg ograli 5:1. Dzięki temu "Mechaniak" wyszedł z grupy i w kolejnej rundzie zmierzył się z drużyną z Prabud, którą podopieczni Bogusława Cichockiego pokonali 5:0. 

Los nie był jednak łaskawy dla łomżan w ćwierćfinale rozgrywek, w którym "Mechaniak" trafił na drużynę z Sanoka, niekwestionowanego faworyta turnieju. Spotkanie to łomżanie przegrali to starcie 2:5, chociaż prowadzili 1:0.

- W meczu o piąte miejsce zmierzyliśmy się z drużyną z Gdańska - relacjonuje Bogusław Cichocki. - Mieliśmy przewagę, ale jedyny błąd naszego bramkarza po przypadkowej akcji Gdańska spowodowały, że przegraliśmy 1:2 i zajęliśmy 6 miejsce. Jednak broniący naszej bramki Daniel Zysk przez cały turniej bronił fantastycznie. Szczególnie w meczu z Mistrzem Polski z Sanoka popisywał się niesamowitym interwencjami, czym doprowadzał do rozpaczy zawodników, którzy między innymi są reprezentantami kraju.