Dzisiaj jest: 23.8.2019, imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Łomża/Zamość: Sztafeta "Prefbetu" z awansem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (foto)

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 203 Autor:

Z kilkoma medalami i rekordami życiowymi wracają z zawodów w minionym tygodniu zawodnicy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

W sobotę i niedzielą w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS na których to nasi lekkoatleci wywalczyli 4 medale. Oprócz medali również padło 4 rekordy życiowe. Trzecia na 1500 metrów juniorek młodszych była Karolina Dzwonkowska(4:59,42), czwarte miejsca zajęli Paweł Dąbrowski na 100m(11.40) , Piotr Dąbrowski na 400m(50.31) i piaty Bartosz Jurak tez na jedno okrążenie (51.58). Medale srebrne przywieźli też Rafał Pogorzelski na 3000m z Przeszkodami oraz Przemysław Łyskawy w skoku w dal oraz złoto w trójskoku.

Prosto z Zamościa zawodnicy udali się na eliminacje sztafet do OOM. Nasi zawodnicy w składzie PREFBET I -Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz, Igor Duchnowski i Piotr Dąbrowski zajęli pierwsze miejsce uzyskując bardzo doby wynik 3:26.00 co jest na razie najlepszym wynikiem w tym roku w kategorii juniora młodszego w Polsce.  Drużyna PREFBET II w składzie Dąbrowski Paweł, Borowski Szymon, Folga Bartosz i Kwieciński Kuba uzyskała wynik 3:35,08 co daje obecnie 11-12 miejsce w kraju.