Dzisiaj jest: 27.2.2020, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Łomża/Pruszków: Rutkowski okazał się za mocny dla Zorczykowskiego

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 200 Autor:

Damian Zorczykowski z Łomży nie zdołał wywalczyć tytułu Mistrza Babilon MMA w kategorii piórkowej.

Łomża/Pruszków: Rutkowski okazał się za mocny dla Zorczykowskiego

W rozegranej w Pruszkowie gali Damian Zorczykowski z Fight Club MMA BJJ z Łomży, musiał uznać wyższość Daniela Rutkowskiego z Radomia, z którym przegrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.


Zawodnik z Łomży przez dwie rundy toczył z rywalem zacięty bój. W pierwszej rundzie lepsze wrażenie sprawiał Daniel Rutkowski, który zepchnął Damiana Zorczykowskiego do defensywy. Jednak w drugim starciu to łomżyniak przeszedł do kontrataku. Jednak w trzeciej odsłonie pojedynku, chociaż na ringu toczyła się zażarta walka, Zorczykowski został sprowadzony do parteru i zasypany gradem ciosów, po których sędzia przerwał walkę.


A oto jak starcie w Pruszkowie skomentował w mediach społecznościowych Damian Zorczykowski:

"Niestety nie udało się zdobyć największego trofeum w formie pasa Babilon MMA. Ciężki jest ten nasz sport, serce bardzo boli bo wiem jak ciężko przepracowałem cały okres przygotowawczy, ile zdrowia zostawiłem, ile poświęciłem, aby wygrać tamtego wieczoru. Wielkie gratulacje dla Daniel - Rutek Rutkowski za świetną, czystą, sportową walkę od samego początku do końca, mam nadzieję, że zajdziesz na sam szczyt kategorii piórkowej w Polsce. Na dzień dzisiejszy muszę troszkę odpocząć, bo za duże tępo walk, ale nie poddajemy się i walczymy dalej, oby ponownie stanąć w walce o pas Babilon MMA. Bardzo dziękuję wszystkim zgromadzonym na hali kibicom, jesteście wielcy bo jesteście ze mną zawsze na dobre i na złe, dajecie mi siłę w walce. Dziękuję bardzo mojemu niezawodnemu narożnikowi Maciej Roszkowski Hubert Sulewski Fighter Mma_bjj Andrzej Kościelski MDO Management za świetny game plan i wiarę w mnie. Dziękuję całemu klubowi Fight Club Łomża MMA, BJJ za pomoc w przygotowaniach, bez Was nie było by Nas tu gdzie doszliśmy, na sam szczyt to nasz wspólny sukces. Serdecznie podziękowania dla moich sponsorów, którzy pomagają mi w rozwoju kariery"