Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża: "Lider" poznaje rywali i szykuje się do kolejnego kroku

Dodano: rok temu Czytane: 303

Piłkarze i piłkarki Akademii Piłkarskiej "Lider" z Łomży rozegrali kolejne sparingi.

Łomża: "Lider" poznaje rywali i szykuje się do kolejnego kroku

Tym razem podopieczni Akademii Piłkarskiej "Lider" Łomża spotkali się z adeptami futbolu z Młodzieżowego ŁKS. A, że sport dziecięcy jest najpiękniejszy, bo nikt nie kalkuluje i każdy walczy na 150 proc., to na boisku nie brakowało bramek, łez, ostrych spięć, ale w sportowej rywalizacji.


- Chłopcy muszą nie tylko rywalizować ze sobą na treningu, ale powinni także poznawać inne drużyny prezentujące inne sposoby gry. Ważne jest, że gramy z klubem z naszego miasta i nie ma tutaj żadnych negatywnych emocji. Spotykamy się i rywalizujemy w miarę regularnie i tylko się cieszyć - podsumował spotkania Marcin Chojnowski, współtwórca AP "Lider" Łomża i koordynator szkolenia w Akademii.


Naszsport.info: Widzisz postęp u swoich podopiecznych? - pytamy dalej

Marcin Chojnowski:
Oczywiście. Szczególnie na meczu. Bowiem na treningu można coś ukryć, czegoś nie zauważyć. A na meczach, kiedy ta koncentracja dzieci jest większa, kiedy świadomość gry z rywalem sprawia iż te skupienie i determinacja jest większa, widać, że robią postępy.

Naszsport.info: Skończyliście już kurs poświęcony "długofalowemu rozwojowi motorycznemu zawodnika", o których wspominałeś w marcu (więcej TUTAJ). Jakie są dalsze plany "Lidera"?

Marcin Chojnowski:
W czasie tego kursu poznaliśmy bardzo dużo wiedzy praktycznej. I teraz przygotowujemy się do pierwszych testów motorycznych i badań lekarskich naszych podopiecznych, które zaplanowaliśmy pod koniec czerwca. W lipcu jedziemy do obóz, a w sierpniu najstarszych naszych wychowanków zgłaszamy do rozgrywek ligowych. Dlatego teraz bardziej skupiamy się na dzieciach. Dotychczas na pierwszym planie było szkolenie trenerów. A teraz skupiamy się na dzieciach i treningach.

Naszsport.info: Dziękuję za rozmowę.