Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Łomża/Łódź: Beata Trzonkowska Akademicką Mistrzynią Polski

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 363 Autor:

Beata Trzonkowska z PWSIiP Łomża wywalczyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

W rozegranych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski Beata Trzonkowska z PWSIiP Łomża z wynikiem 14.11 m wygrała konkurs pchnięcia kulą. Był to jednocześnie trzeci wynik Mistrzostw Polski Akademickich Związków Sportowych, gdyż obydwie imprezy te od lat są połączone. Trzonkowska startowała także w konkurencji rzutu dyskiem, gdzie uplasowała się na piątym miejscu z rezultatem 48.17 metra.

W łódzkich zawodach wystartowało około 2. tys. studentek i studentów, którzy zanotowali 3178 osobostartów. A Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży to jedyna uczelnia z Łomży, która startuje w tym czempionacie.

PWSIiP w Łomży w gronie 67 uczelni zajęła bardzo dobre 29 miejsce w punktacji drużynowej mężczyzn , pokonując wiele renomowanych uczelni naszego kraju. W punktacji drużynowej mężczyzn zwyciężyła Politechnika Gdańska , przed UMCS-em Lublin i Politechniką Warszawską. Reprezentacja męska PWSIiP w Łomży:

1. Łyskawy Przemysław  - trójskok - 13,75 m. (9. miejsce), skok w dal - 6.31 m.(29. miejsce)
2. Pogorzelski Rafał - 800 m - 1:57,97 (18 m.), 1500 m - 4:03,29 (19 m.)
3. Konstanty Mateusz - trójskok 12,17 m (22 m.), skok w dal - 6.14 m (29 m.)
4. Dąbrowski Przemysław - wzwyż 160 (30 m.), skok w dal - 6,03 (37 m.)