Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Łomża: Nie ma pieniędzy, nie ma zawodów

Dodano: rok temu Czytane: 394 Autor:

W tym roku nie będzie Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego "Prefbetu Śniadowo" Łomża.

Łomża: Nie ma pieniędzy, nie ma zawodów

Jak informuje organizator, czyli Ludowy Łomżyński Klub Sportowy "Prefbet Śniadowo" Łomża, ze względu na brak środków finansowych 14 maja podjęto decyzję o odwołaniu zaplanowane na 5 czerwca zawody, które co roku ściągały na stadion w Łomży sporą grupę lekkoatletów z całego świata, w tym gwiazdy polskiej "Królowej Sportu". Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku mogliśmy w Łomży zobaczyć Piotra Liska i Konrada Bukowieckiego.


Poniżej prezentujemy informację przesłaną przez Ludowy Łomżyński Klub Sportowy "Prefbet Śniadowo" Łomża. Możemy w niej przeczytać m.in. "wskutek braku  dofinansowania nie będziemy po raz kolejny robić przesunięć i dokładać pieniędzy ze środków, przeznaczonych na szkolenie zawodników , zakupu sprzętu, wyjazdów na zawody, itp." Całą sprawę skomentował także prezes klubu Andrzej Korytkowski.

"Mówiąc krótko- ulało się mam. Mamy dosyć robienia czegoś na siłę bo od poklepywania i chwalenia, że w poprzednich latach była świetna impreza finansów nie przybędzie.  Szkoda, że impreza będąca wizytówką sportową Łomży nie odbędzie się tym razem. Chciałbym zaznaczyć, że nie wszyscy odwrócili się od tej imprezy. W tym miejscu chciałbym podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu z Panem Marszałkiem Markiem Olbrysiem i Starostwu Powiatowemu z Panem Starostą Lechem Szabłowskim za chęć pomocy i przyznanie środków na zorganizowanie zawodów. Gorące podziękowania również składam sponsorom, którzy zdeklarowali chęć wsparcia finansowego VI Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego, który miał być rozegrany 5 czerwca 2019. Tym razem imprezy nie będzie, ale mam nadzieję, że  w przyszłości będziemy mogli na Was też  liczyć.

Szkoda, że na dwa tygodnie przed imprezą zamiast przyjmować  zgłoszenia uczestników musimy odwołać cykliczny miting klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej. W poprzednich latach w Łomży startowali zawodnicy z 21 krajów (min. Erytrea, Etiopia, Zambia, Kenia, Australia, Iran, Nowa Zelandia, Tajlandia, Kanada, Serbia itd.). Tym razem główną konkurencją miał być bieg na 5000 metrów kobiet w którym założeniem było uzyskanie minimum na Mistrzostwa Świata. Tym razem na dzień 14 maj mieliśmy już potwierdzonych uczestników z minimum  12 krajów. Na szczęście dosłownie w ostatniej chwili udało się nam to wszystko odwołać. Mamy nadzieje, że lekkoatletyka  międzynarodowa powróci jeszcze na łomżyński stadion".