Dzisiaj jest: 16.11.2019, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Łomża: Podsumowanie "Łomża Cup"

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 270 Autor:

ŁKS Łódź i MOSiR Bielsk Podlaski wygrały tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców "Łomża Cup".

Łomża: Podsumowanie "Łomża Cup"

Gospodynie turnieju, drużyna GUKS "Olimpijczyk" Łomża uplasowała się na 7. miejscu. W grupie prowadzony przez Daniela Chojnowskiego zespół wygrał starcie z czterech spotkań wygrał jedno, z SKS 12 Warszawa II. Natomiast w starciach z MKS MOS Katowice, Pivot Piastów i Warsaw Basketball musiał uznać wyższość rywalek. W decydującym o końcowej klasyfikacji spotkaniu łomżanki pokonały zaś zespół z Białegostoku.

W rywalizacji chłopców GUKS "Olimpijczyk" Łomża uplasował się na trzecim miejscu. Podopieczni Włodzimierza Wójcika w pięciu starciach musieli uznać wyższość drużyn z Bielska Podlaskiego i Białegostoku. W pokonanym polu pozostawili zaś ekipy z Sochaczewa, Gdyni i Warszawy.


Wyniki spotkań turnieju chłopców:
GUKS Olimpijczyk Łomża - MOSiR Bielsk Podlaski 46:53
Warsaw Basketball - Żubry Białystok 48:70
WKS MOSiR Sochaczew - Port Sharks Gdynia 31:62
Warsaw Basketball - Port Sharks Gdynia 51:53
Żubry Białystok - WKS MOSiR Sochaczew 61:31
Warsaw Basketball - MOSiR Bielsk Podlaski 55:59
GUKS Olimpijczyk Łomża - WKS MOSiR Sochaczew 80:30
MOSiR Bielsk Podlaski - Żubry Białystok 56:55
GUKS Olimpijczyk Łomża - Port Sharks Gdynia 67:55
MOSiR Bielsk Podlaski - WKS MOSiR Sochaczew 54:36
Żubry Białystok - Port Sharks Gdynia 84:52
GUKS Olimpijczyk Łomża - Warsaw Basketball 66:52
GUKS Olimpijczyk Łomża - Żubry Białystok 46:87
Port Sharks Gdynia - MOSiR Bielsk Podlaski 46:59
WKS MOSiR Sochaczew - Warsaw Basketball 40:46

Wyniki spotkań turnieju dziewcząt:
GUKS Olimpijczyk Łomża - MUKS Pivot Piastów 32:34
UKS Probasket Mińsk Maz. - UKS Basket 47 Białystok 15:71
SKS 12 Warszawa II - Warsaw Basketball 31:50
MKK 11 Siedlce - ŁKS KK Łódź 25:81
SKS 12 Warszawa I - UKS Basket 47 Białystok 43:35
GUKS Olimpijczyk Łomża - MKS MOS Katowice 38:56
MUKS Pivot Piastów - SKS 12 Warszawa II 37:20
UKS Probasket Mińsk Maz. - MKK 11 Siedlce 24:75
Warsaw Basketball - MKS MOS Katowice 24:46
SKS 12 Warszawa I - ŁKS KK Łódź 33:35
MKS MOS Katowice - SKS 12 Warszawa II 60:39
ŁKS KK Łódź - UKS Probasket Mińsk Maz. 78:11
Warsaw Basketball - MUKS Pivot Piastów 32:34
SKS 12 Warszawa I - MKK 11 Siedlce 40:42
ŁKS KK Łódź - UKS Basket 47 Białystok 88:33
SKS 12 Warszawa II - GUKS Olimpijczyk Łomża 44:56
MUKS Pivot Piastów - MKS MOS Katowice 32:39
SKS 12 Warszawa I - UKS Probasket Mińsk Maz. 75:23
GUKS Olimpijczyk Łomża - Warsaw Basketball 45:54
UKS Basket 47 Białystok - MKK 11 Siedlce 44:42
Mecz o 9. miejsce: SKS 12 Warszawa II - UKS Probasket Mińsk Maz. 57:26
Mecz o 7. miejsce: GUKS Olimpijczyk Łomża - UKS Basket 47 Białystok 68:29
Mecz o 5. miejsce: Warsaw Basketball - MKK 11 Siedlce 44:24
Mecz o 3. miejsce: MUKS Pivot Piastów - SKS 12 Warszawa I 23:52
Mecz o 1. miejsce: MKS MOS Katowice - ŁKS Łódź 57:69

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

DZIEWCZĘTA:


1. ŁKS KK Łódź
2. MKS MOS Katowice
3. SKS 12 Warszawa I
4. MUKS Pivot Piastów
5. Warsaw Basketball
6. MKK 11 Siedlce
7. GUKS Olimpijczyk Łomża
8. UKS Basket 47 Białystok
9. SKS 12 Warszawa II
10. UKS Probasket Mińsk Mazowiecki

CHŁOPCY:

1. MOSiR Bielsk Podlaski
2. PKK Żubry Białystok
3. GUKS Olimpijczyk Łomża
4. PORT Sharks Gdynia
5. Warsaw Basketball
6. WKS MOSiR Sochaczew


WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

Najlepsi w poszczególnych zespołach chłopców:

Paweł Włodkowski (GUKS „Olimpijczyk” Łomża), Mikołaj Witkowski (Warsaw Basketball), Albert Szymański (Port Sharks Gdynia), Maciej Walerian (MOSiR Bielsk Podlaski), Hubert Jaworowski (Żubry Białystok), Edward Hilchen (WKS MOSiR Sochaczew)

Najlepsi w poszczególnych zespołach dziewcząt:
Anna Chojnowska (GUKS „Olimpijczyk” Łomża), Milena Mielcarz (MKS MOS Katowice), Hanna Durka (SKS 12 Warsawa I), Klaudia Rombel (MKK 11 Siedlce), Anastazja Szewel (UKS Basket 47 Białystok), Kasia Lagutkowa (Warsaw Basketball), Oliwia Książek (ŁKS Łódź), Karolina Wawer (UKS Probasket Mińsk Maz.), Barbara Lubaszka (SKS 12 Warszawa II), Daria Galant (MUKS Pivot Piastów)

Wyróżnienie trenera w kategorii chłopców
Adam Anusewicz (GUKS „Olimpijczyk” Łomża), Kuba Bugaj (Warsaw Basketball), Kacper Maćkowiak (Port Sharks Gdynia), Kamil Żero (MOSiR Bielsk Podlaski), Jakub Dekarz (Żubry Białystok), Adam Jusiński (WKS MOSiR Sochaczew)

Wyróżnienie trenera w kategorii dziewcząt
Aleksandra Lusa (GUKS „Olimpijczyk” Łomża), Julia Stefańczyk (MKS MOS Katowice), Jabbari Hanan (SKS 12 Warsawa I), Michalina Moszyńska (MKK 11 Siedlce), Patrycja Kisiel (UKS Basket 47 Białystok), Hania Gibus (Warsaw Basketball), Julia Tomczak (ŁKS Łódź), Małgorzata Wrzosa (UKS Probasket Mińsk Maz.), Katarzyna Świłło (SKS 12 Warszawa II), Zuzanna Kurpik (MUKS Pivot Piastów)

I PIĄTKA TURNIEJU CHŁOPCÓW:
Konrad Olszański (MOSiR Bielsk Podlaski), Jakub Grigoruk (MOSiR Bielsk Podlaski), Paweł Trypus (PKK Żubry Białystok), Kamil Piekarski (PKK Żubry Białystok), Filip Trzonkowski (GUKS Olimpijczyk Łomża)

I  PIĄTKA TURNIEJU DZIEWCZĄT:
Milena Szczepanik (Warsaw Basketball), Aleksandra Proc (SKS 12 Warszawa I), Małgorzata Majchrzak (MUKS Pivot Piastów), Wiktoria Trznadel (MKS MOS Katowice), Weronika Plewa (ŁKS Łódź)

II  PIĄTKA TURNIEJU DZIEWCZĄT:
Oliwia Baran (UKS Basket 47 Białystok), Martyna Zysk (GUKS Olimpijczyk Łomża), Justyna Szczygielska (MKK 11 Siedlce), Julia Smolińska (UKS Probasket Mińsk Mazowiecki), Zofia Wosak (SKS 12 Warszawa II)

Najlepszy obrońca turnieju
Jagoda Brzyska (MKS MOS Katowice), Patrycjusz Siwek (GUKS Olimpijczyk Łomża)

Najlepsza rozgrywająca/cy turnieju
Aleksandra Proc (SKS 12 Warszawa), Piotr Bobka (PKK Żubry Białystok)

Najwszechstronniejszy zawodnik turnieju- MVP
Aleksandra Dzięciołowska (ŁKS Łódź), Sebastian Sawicki (MOSiR Bielsk Podlaski)