Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Łomża/Nowy Targ: "Skarbki" na drodze do Ekstraklasy

Dodano: rok temu Czytane: 215 Autor:

AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża poznał rywala w barażach o awans do Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet.

Łomża/Nowy Targ: "Skarbki" na drodze do Ekstraklasy

Już jutro o godz. 19 AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża na wyjeździe zmierzy się z zespołem MKS Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry, który w rozgrywkach grupy południowej pierwszej ligi zajął czwarte miejsce. Tarnowianki zgromadziły 25. punktów, tyle samo co dwie poprzedzające je drużyny: RKS Cukrownik Oka Chybie oraz KS Bronowianka II Kraków.


- Zespół z Nowego Targu to trudny przeciwnik - przyznaje Wacław Tarnacki, trener AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża. - Grają w nim młode dziewczęta, uczennice klasy sportowej, które trenują dwa razy dziennie. I po początkowych trudnościach później rozegrały się w lidze i na pewno czekają nas trudne mecze - dodaje szkoleniowiec.


W barażach w drużynie AZS-u zagra Ren Bingran, która w tym roku w barwach "akademiczek" rozegrała tylko jedno spotkanie. W ostatniej kolejce popularna "Żanka" zdobyła 2,5 punktu w mecze z zespołem z Chełmna.

Co ciekawe o Ekstraklasę powalczy także wychowanka AZS-u Monika Narolewska, która obecnie występuje w zespole z Cukrownika. Ona 1 i 2 czerwca w Białymstoku zmierzy się z miejscowymi Dojlidami.