Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Łomża/Warszawa: ŁKS 1926 ponownie na tarczy

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 327 Autor:

Nadal bez zwycięstwa pozostają w tym roku piłkarze ŁKS 1926 Łomża.

Tym razem ŁKS 1926 Łomża na wyjeździe 0:2 uległ Ursusowi Warszawa. I była to 23. porażka Biało-czerwonych z Łomży w tym sezonie.

Jak przyznaje opiekun ŁKS 1926 Łomża Robert Speichler, szczególnie w pierwszej połowie jego podopieczni odczuwali skutki 120 minut walki w półfinale Okręgowego Pucharu Polski, w którym "ełkaesiacy" po rzutach karnych ulegli Warmii Grajewo.

-Jeszcze w 8 min., przy stanie 0:0, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ursusa znalazł się Michał Tarrnowski, ale źle przyjął sobie piłkę, przez co jego strzał był zbyt lekki i wprost w bramkarza - relacjonuje Robert Speichler, trener ŁKS 1926 Łomża. - Później to jednak gospodarze osiągnęli przewagę i tylko dzięki Pawłowi Lipcowi nie straciliśmy więcej bramek.

A tak skończyło się na jednej. W 22 min. ŁKS stracił piłkę 30 m przed własną bramką. Wykorzystali to gospodarze, którzy po szybkiej wymianie podań w polu karnym golkipera ŁKS-u pokonał Patryk Kamiński.

Drugą połowę ŁKS rozpoczął z dwoma zmianami w składzie. Tomasza Brzozowskiego i Michała Tarnowskiego na placu gry zastąpili Jakub Jakimiuk oraz Michał Sadowski.

- To przyniosło efekt, gdyż zaczęliśmy prowadzić grę i kreować sobie sytuacje - podkreśla opiekun ŁKS 1926 Łomża. - Najgroźniejszą miał Michał Sadowski, który trafił w słupek.

Ale to gospodarze cieszyli się z drugiej bramki. W 75 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepewnie na 5 m interweniował Paweł Lipiec, a piłkę do siatki uderzeniem głową wpakował Tomasz Wojcinowicz.

Ostatnie 10 min. spotkania ŁKS grał z przewagą jednego zawodnika, gdyż po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Michale Sadowskim Antoni Górecki z Ursusa obejrzał czerwoną kartkę.

Ursus Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0)