Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Wacław Tarnacki: Baraż już jest, ale chcemy więcej

Dodano: rok temu Czytane: 371 Autor:

Jutro o godz. 16 tenisistki AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża rozegrają ostatni mecz grupowy.

Wacław Tarnacki: Baraż już jest, ale chcemy więcej

O godz. 16 w hali sportowej II LO tenisistki stołowego pierwszoligowego AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża zmierzą się z zespołem z Chełmna. Dla "akademiczek" mecz jest o tyle ważny, że zdecyduje o ustawieniu w walce o awans do Ekstraklasy Kobiet. Bowiem AZS jest już pewny gry w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową.


O tym, które miejsce zajmie AZS, zdecyduje także wynik spotkania w Białymstoku, gdzie w derbach zmierzą się miejscowe Dojlidy i Galaxy. A lider z Dojlid ma tyle samo punktów co AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża.


Naszsport.info: Derby Białegostoku zawsze dostarczały mnóstwa emocji. Czy Galaxy są w stanie urwać punkt bądź punkty Dojlidom?

Wacław Tarnacki,
trener AZS PWSIP "Metal-Technik" Łomża: Na pewno faworytem spotkania są Dojlidy. Ale to są derby i różnie może być. W Dojlidach mają w składzie zawodniczkę na dwa punkty, obrończynię Daryę Kisiel. Ale w Galaxy zawodniczki grające na pierwszym stole potrafią grać na obrończynie przez co tam też może dojść do niespodzianki.

Naszsport.info: W jakich nastrojach przystępujecie do spotkania?

Wacław Tarnacki:
Bojowych. Gramy w silnym składzie. Dołącza do nas Ren Bingran, która zagra także w barażach. Ale chciałbym, żeby już teraz wystąpiła w spotkaniu. Tym bardziej, że gramy w Łomży, a ona jest tutaj lubiana. 

Naszsport.info: Mówi Pan, że wystąpi w barażach.

Wacław Tarnacki:
Tak. Ponieważ sytuacja w tabeli jest taka, że jesteśmy już pewni gry w barażach. Co prawda punkt mniej ma trzeci w tabeli zespół z Nadarzyna, ale on nie może awansować, gdyż to są rezerwy zespołu grającego obecnie w Ekstraklasie.

Naszsport.info: Czyli ten mecz zdecyduje czy do walki o Ekstraklasę przystąpicie z pierwszego czy drugiego miejsca. A Pan z którego miejsca chciałby wyjść do baraży?

Wacław Tarnacki:
Oczywiście, że z pierwszego, bowiem wtedy mamy teoretycznie słabszą drużynę i szanse rozkładałyby się 50 na 50. Ale jeżeli trafimy na zwycięzcę tamtej grupy (na chwilę obecną jest to Zagłębie Lubin, przyp. red.) to wtedy oni będą faworytem. Ale faworyci nie zawsze wygrywają. Także ten mecz nie ma znaczenia pod tym kątem, że jesteśmy już pewni udziału w barażach.

Naszsport.info: Wróćmy jeszcze do Pana drużyny. Oprócz popularnej "Żanki" kogo jeszcze zobaczymy w składzie AZS-u?

Wacław Tarnacki:
Na pierwszym stole zagra Monika Zielińska i Weronika Łuba. Natomiast na drugim pojawi się Ren oraz Ola Jarkowska. Trochę trudniej będzie miała Weronika, która przystąpi do meczu po powrocie z Hiszpanii, gdzie przez tydzień była w ramach obowiązków zawodowych na uczelni. Ale to jest doświadczona zawodniczka i po ostatnim świetnym meczu utrzyma swoją dyspozycję.

Naszsport.info: Dziękuję za rozmowę.

Terminarz 18. kolejki grupy północnej pierwszej ligi:
KU AZS PWSiP METAL-TECHNIK Łomża - LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno
UKS CHROBRY Międzyzdroje - MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino
GLKS II Nadarzyn - MLUKS DWÓJKA Rawa Mazowiecka
Optima Polska DOJLIDY Białystok - KS GALAXY Białystok
LKTS LUVENA Luboń - IKTS NOTEĆ Inowrocław