Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Łomża/Białogard: Drużynowe złoto i srebro "Prefbetu" (foto)

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 139 Autor:

Dwa drużynowe medale wywalczyli zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10 000 metrów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna mężczyzn, zaś ze srebrnymi medalami z Białogardu wróciły panie. Dodatkowo aż pięcioro z siedmiorga zawodników LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża startujących w Białogardzie poprawiło swoje rekordy życiowe.

Natomiast w rozegranym w Białymstoku Mitingu 3 maja drugie miejsca wywalczyli: Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem (46,35m) oraz Piotr Sadłowski na 3000m 9:14,87(rec. żyć). Z kolei w Warszawie, w Biegu Konstytucji 3 Maja, w gronie kobiet i mężczyzna okazali się zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. Wśród kobiet triumfowała  Ewa Jagielska (17.17), która wyprzedziła trzecią na mecie koleżankę klubową Annę Szyszkę (18:01), a Jakub Nowak wygrał w biegu open z czasem 14:47.

Wspomniana Ewa Jagielska jest jedną z pięciorga zawodników "Prefbetu", którzy w Białogardzie poprawili swoje "życiówki". Jagielska bieg ukończyła na 6. miejscu z czasem 34:15,64. Dziewiąte miejsce zajęła Justyna Korytkowska 34:41,07, a skład drużyny uzupełniła młodzieżówka Aleksandra Matejkowska    (41:16,86 ). Pierwotnie w barwach LŁKS miała także biegać Olga Kalendarova-Ochal, ale ostatecznie nie pojawiła się na linii startu.

Wśród mężczyzn rekordy życiowe uzyskali 8. na mecie Przemysław Dąbrowski (30:30,60) oraz młodzieżowiec Rafał Pogorzelski(32:24,17). Tym razem bez rekordów, ale również z dużym wkładem dla drużyny przybiegli 11-ty Emil Dobrowolski(30:45,56) i 14-ty Mateusz Niemczyk(31:12,14).

- Biegi rozegrano w 4 seriach po dwie dla każdej płci - relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. - Po rozegraniu słabszych serii kobiet i mężczyzn zaczął padać deszcz, co na pewno miała duży wpływ na wyniki zawodników, którzy nie biegli w kolcach tylko w butach startowych. Ze względu na kontuzję łydki i tygodniową przerwę od treningów również Justyna Korytkowska znalazła się w tej grupie. Pomimo tego Justyna poprawiła „życiówkę” o ponad 12 sekund, co jest na pewno dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się sezonem - dodaje.