Dzisiaj jest: 23.8.2019, imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Łomża/Jedwabno: "Tiger" wraca z kwalifikacjami (foto)

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 456 Autor:

Pięciu zawodników BKS "Tiger" Łomża wywalczyło kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Łomża/Jedwabno: "Tiger" wraca z kwalifikacjami (foto)

W Jedwabno awans do Mistrzostw Polski Młodzików wywalczył Iznaur Isaev w kategorii do 46 kg, Adam Sokołowski (kat. -48 kg), Akhmed Debizov (kat. 52kg), Wojtek Boniecki (kat. -54kg) oraz Piotr Dominikowski w kategorii do 80kg. Zdaniem prezesa "Tigera" Łomża Zbigniewa Maleszewskiego "Najlepsza walka Cezary Bronakowski niestety werdykt kontrowersyjny i przegrana Naszego zawodnika niezasłużenie moim zdaniem".


- Przed turniejem zakładałem, że mamy pięć szans na awans - podkreśla Zbigniew Maleszewski. - I tyle też wykorzystaliśmy, chociaż awansu nie wywalczył Czarek Bronakowski. Ale ja bym cieszył się i z dwóch lub trzech kwalifikacji. Bowiem taki wynik może się już więcej nie powtórzyć. Mamy koniec kwietnia, a ja już wykorzystałem całą kwotę, jaką otrzymałem w ramach dotacji z Urzędu Miasta. I jak ja mam teraz dalej przygotowywać zawodników do czekających ich wyzwań? A musimy jeszcze solidnie popracować by wyeliminować błędy, które wyszły w czasie walk w Jedwabno - kończy szkoleniowiec.


Jak dodaje Zbigniew Maleszewski w tym roku żaden z trenerów nie otrzymał jeszcze pieniędzy za swoją pracę. I nie chcąc robić z "gęby cholewy" nie zamierza ubiegać się o pieniądze z profilaktyki, gdyż dotychczas zawsze podkreślał, że dyscypliny olimpijskie powinny być w całości finansowane ze środków przeznaczonych na szkolenie dzieci i młodzieży, a nie z "kapslowego".

foto: Zbigniew Maleszewski