Dzisiaj jest: 15.10.2019, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Piątnica/Łomża: Kadrowe występy piłkarek "Fortów" i MOSiR

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 251 Autor:

Oliwia Bałdyga z "Fortów" Piątnica zdobył bramkę w meczu kadry województwa podlaskiego młodziczek.

Oliwia Bałdyga była jedną z pięciu zawodniczek "Fortów" Piątnica, które wystąpiły w starciu młodziczek walczących w ramach Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U-14 Kobiet im. Kazimierza Górskiego. Reprezentacja Podlaskiego ZPN U-14 udała się do Redy na mecz z liderem grupy, kadrą Pomorskiego ZPN. W składzie kadry znalazły się także dwie zawodniczki MOSiR Łomża.

Swoje starcie z reprezentacją Pomorskiego ZPN ma także kadra U-16, w składzie której także zobaczyliśmy zawodniczki GKS "Forty" Piątnica. A jednym z trenerów reprezentacji Podlaskiego ZPN jest Maciej Tarnacki, an co dzień opiekun zespołu z Piąnicy.

A oto jak mecze reprezentacji województwa opisane są na fanpage "Podlaski Futbol Kobiecy".

"Przed meczem zdecydowanym faworytem były gospodynie, które w poprzedniej kolejce rozbiły Kujawsko-Pomorski ZPN aż 11:0 (!!!) i do awansu z grupy wystarczył remis. Nasza kadra z kolei, mocno podrażniona ostatnim meczem z Warmińsko-Mazurskim ZPN i żądna rewanżu za wysoką porażkę z jesieni z Pomorskim ZPN 0:3 w Białymstoku, nie zamierzała łatwo oddawać pola.

W pierwszej połowie, grające z wiatrem, dodatkowo mające zdecydowanie lepsze warunki fizyczne gospodynie mocno przycisnęły zawodniczki z Podlasia, jednak te świetnie się broniły, nie dopuszczając praktycznie żadnej groźniejszej bramkowej.

Druga połowa to w dalszym ciągu optyczna przewaga w posiadaniu piłki zawodniczek z Pomorza. Podlasianki jednak zaczęły się odgryzać, wyprowadzając coraz groźniejsze kontrataki. W 50 minucie meczu jeden z ataków szybkich zakończył się zdobyciem bramki przez Aleksandrę Ziemkiewicz. Gospodynie, mocno podrażnione, za wszelka cenę chciały szybko odrobić straty, ruszyły do przodu, co starał się wykorzystać zespół przyjezdnych, co rusz wyprowadzając zabójcze kontrataki.

Kolejny cios na dziewczyny z nad morza spadł w 58 minucie meczu. Przy rzucie rożnym, najprzytomniej zachowała się Oliwia Bałdyga, podwyższając na 2:0. Tego dnia świetnie dysponowana defensywa przyjezdnych nie dała najmniejszych złudzeń przeciwniczkom, na strzelenie choćby jednej bramki, tak więc wielka niespodzianka stała się faktem.

Pomorski ZPN U14 - Podlaski ZPN U14 0:2

Bramki: Ziemkiewicz, Bałdyga.

Skład: Ostasiewicz, Ziemkiewicz, Hryniewicka, Markowska, Ostaszewska, Pieszko, Radulska, Tupalska, Ziemkiewicz, Jabłońska, Lubak, Popkowska, Piszczatowska, Solińska, Bałdyga, Trzcinka, Niedźwiecka".

Teraz kadrę województwa czeka starcie z kadrą województwa kujawsko-pomorskiego. Starcie te zaplanowano na 8 maja w Białymstoku, a do reprezentacji Podlaskiego ZPN powołania otrzymały: Anna Popkowska i Oliwia Lubak z MOSiR Łomża oraz Kinga Solińska, Oliwia Bałdyga, Julia Trzcinka i Małgorzata Piszczatowska z "Fortów" Piątnica.

A tak opisano starcie reprezentacji U-16. W wyjściowym składzie zagrały trzy zawodniczki "Fortów": Monika Pokropowicz, Paulina Zambrzycka i Weronika Kopacz. Na boisku pojawiły się także: Izabela Żochowska oraz Olivia Sokołowska.

"W środę 24 kwietnia w Redzie, reprezentacja Podlasia dziewczyn U - 16 rozegrała mecz z reprezentacją województwa Pomorskiego. Spotkanie stało na dobrym poziomie, obie drużyny wypracowały po kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystały w pierwszej połowie zawodniczki Pomorskiego i strzałem zza pola karnego objęły prowadzenie. W drugiej połowie sytuacji było trochę mniej. W końcówce meczy znacznie zwiększyliśmy siłę ataku stawiając wszystko na jedną kartę. Manewr się powiódł. Po kolejnym kontrataku i dośrodkowaniu Martyny Duchnowskiej w pole karne zawodniczka gospodyń zagrała piłkę ręką w polu karnym. Rzut karny w ostatniej minucie meczu z wielkim spokojem wykorzystała Monika Boguszewka. Doliczone trzy minuty niczego nie nie zmieniły i mogliśmy się cieszyć z remisu ze zdecydowanym faworytem naszej grupy. Dziewczyny zostawiły dużo serca na boisku, pokazały dobre przygotowanie techniczne i taktyczne. Na pochwały zasłużył cały zespół.
Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 1:1 (1:0)

Skład: Fiedorczuk - Kopacz, Pokropowicz, Januszkiewicz, Przestrzelska - Boguszewska, Brzózko, Omelianowicz, Słowikowska - Zambrzycka, Duchnowska.
Zagrały jeszcze: Sokołowska, Żochowska. Rezerwowa bramkarka: Sacharewicz

Dzięki temu remisowi dziewczęta z Podlasia zagrają w ostatnim meczu grupy 8 maja w Białymstoku o awans do kolejnej fazy rozgrywek z Kujawsko – Pomorskim ZPN. Sztab trenerski stanowią: Wojciech Sokół, Aleksandra Zubrzycka i Maciej Tarnacki".