Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża/Mediolan: "Gorący" wyścig Piotra Łobodzińskiego

Dodano: rok temu Czytane: 213 Autor:
Redakcja poleca!

Drugie zwycięstwo w prestiżowym Vertical World Circuit odniósł Piotr Łobodziński z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża.

Łomża/Mediolan: "Gorący" wyścig Piotra Łobodzińskiego

Tym razem Piotr Łobodzińskie z ŁŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża rywalizował w Mediolanie, gdzie specjaliści od biegania po schodach zmierzyli się z Alianz Tower, gdzie do pokonania mieli 1027 schodów prowadzących ich na 49. piętro. Na starcie stanęła także żona Piotra Łobodzińskiego - Iwona Wicha.


Dla Piotra Łobodzińskiego był to niezwykle trudny bieg, gdyż o zwycięstwie zdecydowała ... 0,7 sekundy. A tak skomentował swój występ zawodnik LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża w mediach społecznościowych: "Takiego ciasnego biegu się dzisiaj nie spodziewałem. Tylko sekundowa przewaga nad Mark Bourne. Chyba lekko przespałem ten start lub podziwiałem malowidła na klatce schodowej. Tętno maksymalne jedynie 183 uderzenia na minutę. Na biegach ciągłych zdarza mi się z takim pulsem kończyć. Szczęśliwie wygrałem, ale nerwy na mecie czekając na wyniki były oraz ulga po ich ogłoszeniu. Uuuuffff...."


Polak trasę pokonał w czasie 5 min. i 16 sek., co jest nowym rekordem trasy, lepszym od poprzedniego o 18 sek. 

- Czułem się dobrze, ale w niewytłumaczalny sposób nie biegałem w 100 proc. - mówił dla oficjalnej strony Vertica World Circuit Piotr Łobodziński. - Moje tętno było wolniejsze niż podczas treningu, więc zdecydowanie muszę wrócić w przyszłym roku i spróbować wyciąć kilka sekund z mojego rekordu. Kiedy nie daję wszystkiego, co mam, nigdy nie jestem szczęśliwy, ale zwycięstwo jest zwycięstwem, więc nie jestem nieszczęśliwy!”
Natomiast na czwartym miejscu w gronie kobiet rywalizację ukończyła Iwona Wicha, żona Piotra Łobodzińskiego, również broniąca barw LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża.

Po dwóch biegach tegorocznej edycji Vertical World Circuit Piotr Łobodziński z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża z dorobkiem 225 punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi w stawce Mark Bourne z Australii ma 198 punktów. Natomiast Iwona Wicha plasuje się na 3. pozycji, mając na swoim koncie 152 punkty. Do drugiej w klasyfikacji aury Manninen z Finlandii Polka traci 5. punktów, a do prowadząącej Suzy Walsham z Australii - 59.


Wyniki Allianz VERTICAL RUN

Mężczyźni:
1. Piotr Łobodziński (POL) – 5’16’’
2. Mark Bourne (AUS) – 5’17’’
3. Fabio Ruga (ITA) – 5’21’’
4. Emanuela Manzi (ITA) – 5’33”
5. Claudio Muller (ITA) – 5’34”

Kobiety:
1. Suzy Walsham (AUS) – 6’12’’
2. Elisa Sortini (ITA) – 6’47’’
3. Katarzyna Kuzminska (POL) – 6’49’’
4. Iwona Wicha (POL) – 7’05”
5. Laura Manninen (FIN) – 7’14”