Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Piątnica: Juniorki "Fortów" w zwycięskiej reprezentacji

Dodano: rok temu Czytane: 491 Autor:

Juniorki młodsze Podlaskiego ZPN, z zawodniczkami GKS "Forty" Piątnica w składzie, pokonały na wyjeździe zespół Warmińsko-Mazurskiego ZPN.

Piątnica: Juniorki "Fortów" w zwycięskiej reprezentacji

W wyjściowym składzie kadry województwa podlaskiego wybiegły cztery zawodniczki GKS "Forty" Piątnica: Monika Pokropowicz, Paulina Zambrzycka, Olivia Sokołowska i Anna Przestrzelska. Natomiast w 55 min. na boisku pojawiła się Izabela Żochowska, a w 78 - Weronika Kopacz..


Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły jeszcze w pierwszej połowie. Pierwsze do siatki w 10 min. trafiły gospodynie. Jednak bardzo szybko odpowiedziały zawodniczki z województwa podlaskiego, a konkretnie Martyna Duchnowska i Monika Boguszewska, które na listę strzelców wpisały się w 15 i 18 min.


Tak mecz na swoim profilu w mediach społecznościowych opisał Arek Studniarek:

"Zwycięstwo zasłużone. Chociaż zagraliśmy bez kontuzjowanych Uli Onoszko i Gabryśki Kędzi dziewczyny stanęły na wysokości zadania. I chociaż to przeciwnik zdobył pierwszą bramkę w 10 minucie to szybko odpowiedzieliśmy. W 15 min. prawą stroną boiska przedarła się Kinga Słowikowska i dokładnie dograła do wbiegającej w pole karne Martyny Duchnowskiej, która precyzyjnym i silnym strzałem dała nam wyrównanie. Trzy minuty później kopia akcji ale tym razem Martyna Duchnowska trafiła w słupek. w końcu piłka trafiła do Moniki Boguszewskiej, która strzałem w długi zdobyła bramkę dla naszego zespołu.

Przez cały mecz byliśmy zespołem, który miał więcej jakości i tylko przez brak skuteczności nie wygraliśmy wyżej tego meczu. W ostatnich sekundach przeciwnik po rzucie wolnym trafił w słupek ale jeżeli mecz zakończyłby się remisem byłby to wynik mocno niesprawiedliwy. Brawa należą się dla całego zespołu. Jesteśmy bardzo blisko awansu do Mistrzostw Polski i zrobimy wszystko aby tak się stało. Sztab trenerski: Wojciech Sokół, Aleksandra Zubrzycka i Maciej Tarnacki".