Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża: Maratończycy "Prefbetu" wygrywają w USA (foto)

Dodano: rok temu Czytane: 287 Autor:

Anna Szyszka i Jakub Nowak z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża wygrali biegi w Stanach Zjednoczonych.

Łomża: Maratończycy "Prefbetu" wygrywają w USA (foto)

Zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża za oceanem na pięciotygodniowym zgrupowaniu przygotowują się m.in. do Orlen Warsaw Maratonu. A z okazji hucznie obchodzonego w Stanach Zjednoczonych Dnia Świętego Patryka wystartowali w rozegranych w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk zawodach.


W trudnym i wymagającym terenie zawodnicy mogli zmierzyć się z dystansami 4 mil (6,4 km), 10 km oraz 10 mil (16,1). Zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża triumfowali na dystansach 10 km oraz ponad 16 km.


Na krótszym z dystansów najlepsza okazała się Anna Szyszka, która 10 km przebiegła w czasie 38,48. 

- Biegło mi się bardzo dobrze, wydarzenie było dobrze zorganizowane i przyjazne dla zawodników - podkreśla Anna Szyszka. - Moja dyspozycja jest zadowalająca jak na ten moment przygotowań do wiosennego maratonu. Treningi na zgrupowaniu w Albuquerque napawają mnie optymizmem i mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się z dobrej strony i godnie będę reprezentowała Łomżę na licznych imprezach sportowych. Trasa biegu na 10 km była mocno pagórkowata i wymagająca, warto zaznaczyć że impreza rozgrywana była na wysokości 1650 m n.p.m.

Natomiast na dystansie 16 km triumfował Jakub Nowak, który metę pokonał po 53 min. biegu, a nad drugim na mecie zawodnikiem miał ponad 30-sekundową przewagę.

- Nie spodziewałem się tak trudnej i wymagającej trasy - podsumował występ Jakub Nowak. - Na dystansie 16 km nie było żadnego odcinka płaskiego, albo musiałem biec do góry albo z górki. Pierwszy raz startowałem w takim biegu. Najdłuższy podbieg miał ok 3 km długości. Jestem zadowolony z występu i cieszy mnie zwycięstwo, zwłaszcza, że drugi zawodnik na mecie w tym roku biegał już dystans półmaratoński poniżej 1.06. Mam nadzieję że treningi wykonane na wysokości podczas zgrupowania zaowocują dobrymi występami w nadchodzącym sezonie.

W zawodach startowały również dwie kolejne Polki: olimpijka z Rio de Janeiro w maratonie Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) na dystansie 4 mil (6,4km) zajęła pierwsze miejsce oraz olimpijka z Pekinu Dorota Gruca (Agros Zamość), która na 10 mil była drugą.

- Zawodnicy przebywają na pięciotygodniowym zgrupowaniu sportowym w miejscowości Albuquerque w Stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych - informuje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. - Przygotowują się do wiosennego startu w maratonie, podczas którego powalczą o nowe rekordy życiowe i kwalifikacje na imprezy międzynarodowe rozgrywane w nadchodzącym sezonie. Trzymajmy za nich mocno kciuki!

foto: LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża