Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Zostań "akademickim" Mistrzem Łomży

Dodano: rok temu Czytane: 398 Autor:

14 kwietnia Łomża będzie areną zmagań w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w Biegu Ulicznym.

Łomża: Zostań "akademickim" Mistrzem Łomży

Bieg organizowany jest z okazji jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To pierwsze "akademickie" Mistrzostwa Łomży, ale jak zapowiada Tomasz Waldziński "uczelnia dołoży wszelkich starań, by była to impreza cykliczna".


– Mamy aż jedenaście kategorii wiekowych dla pań i panów, dystans dziesięć i pięć kilometrów - zachęca Mariusz Niziński, dyrektor sportowy biegu. - Pogoda będzie wiosenna. Zapraszamy amatorów i profesjonalistów. Jeżeli ktokolwiek się zmęczy biegnąc, będzie mógł odpocząć, skorzystać z punktów nawadniania oraz medycznych. Każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy, a w nim atrakcyjną koszulkę biegową.


Jak informuje Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIP Łomża, "Jubileusz to okazja do popularyzowania nauki oraz aktywnych form rekreacji. Kluczowym elementem akademickiego świętowania jest bieg uliczny, który odbędzie się 14 kwietnia. Jego trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli jest odpowiednio wydzielona i zabezpieczona. Start w sercu uczelni, czyli na ulicy Akademickiej 14. 

Biurem biegu zarządza Zakład Kultury Fizycznej PWSIiP, jego szef dr Tomasz Waldziński gwarantuje, że organizatorzy zadbają o wszelkie detale imprezy. – Cieszę się, że wydarzenie sportowe staje się ogniwem łączącym uczelnię z mieszkańcami miasta, regionu, a tym samym ważnym aspektem jubileuszu – mówi dr Tomasza Waldziński. Wielkim orędownikiem sportowej imprezy jest także prorektor PWSIiP dr Dariusz Perło, ekonomista oraz miłośnik biegania. – Popularyzujemy zdrowy tryb życia, dlatego nawet napoje izotoniczne dla uczestników będą bez konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Przygotują je uczelniani technolodzy żywności. Bieg ma charakter otwarty, jego uczestnikami mogą być sportowi profesjonaliści, amatorzy, studenci oraz seniorzy – wyjaśnia prorektor PWSIiP.  

Celem rekreacyjno-sportowej imprezy jest upamiętnienie powstania jedynej państwowej uczelni w Łomży oraz integracja środowiska akademickiego z mieszkańcami miasta i regionu. Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciu kilometrów w jedenastu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, OPEN kobiet i mężczyzn, akademickiej dedykowanej studentom, drużynowej OPEN, drużynowej publicznych uczelni zawodowych oraz w kategorii niepełnosprawni na wózkach aktywnych i na wózkach handbike. Dla mniej wprawnych biegaczy organizatorzy proponują także bieg na dystansie pięciu kilometrów w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.

Warunkiem udziału w biegu jest elektroniczna rejestracja (liczba miejsc ograniczona): 

https://elektronicznezapisy.pl/event/3434/strona.html  elektroniczne zapisy do biegu 

https://elektronicznezapisy.pl/download/G6V444Z7u0P0T1B57540l1z3i8J695d9/open  regulamin biegu"