Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża: Łobodziński w światowej czołówce "przeszkodowców"

Dodano: rok temu Czytane: 239 Autor:

Piotr Łobodziński z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża to jeden z najlepszych specjalistów w bieganiu po schodach.

Łomża: Łobodziński w światowej czołówce "przeszkodowców"

To już wiemy. Ale teraz okazuje się, że Piotr Łobodziński z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża to jeden z najlepszych na świecie specjalistów od ... biegów z przeszkodami. Polak znalazł się w gronie najlepszych 10. zawodników świata w tej konkurencji przygotowanej przez organizację OCR World Championship.


To pierwszy tego typu ranking, który przygotował międzynarodowy komitet ds. głosowania OCR. Jak informuje strona internetowa organizacji jest "to zespół wybitnych i dobrze poinformowanych przedstawicieli mediów OCR, którzy zostali wybrani specjalnie ze względu na ich wiedzę, bezstronność i pasję do OCR. Oprócz konsekwentnego przeglądania wyników, nasi członkowie prowadzą regularne rozmowy, dzieląc się trafnymi wynikami z ich regionu, omawiając wszystkie aspekty mogące mieć wpływ na ich decyzje".


Piotr Łobodziński w pierwszym głosowaniu zdobył 28. punktów. Liderem jest Jon Albon z Wielkiej Brytanii, który ma 87. punktów. Ranking będzie uaktualniany co miesiąc. Na podsumowaniu 2018 roku Piotr Łobodziński tak mówił zapytany przez portal Naszsport.info o to, czy będzie dalej startować w biegach z przeszkodami.

"Jak najbardziej będę to kontynuował. fajne starty za mną, szczególnie te 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Londynie. W przyszłym roku również w Londynie są Mistrzostwa Świata, a więc będę znał trasę, będę znał to miejsce i tam będę się nastawiał by zdobyć pierwszy medal dla Polski. Bo wcześniej nikt indywidualnie w kategorii "Elita" tego nie zrobił. Był srebrny medal drużynowy w sztafecie mieszanej wywalczony w Kanadzie, a w której biegałem. I były medale w kategoriach wiekowych.

Także na pewno będę skupiał się na biegach po schodach. Widzę bowiem, że jestem w stanie tam rywalizować. Na początku doszedłem do wniosku, że będzie ciężko. Ale teraz widzę, że jeżeli popracuję nad chwytem i wspinaczką, to mogę rywalizować na trasach z przeszkodami".

Ranking 10. najlepszych sportowców OCR, marzec 2019:
1. Jon Albon (UK) - 87 pkt.
2. Ryan Atkins (MOGĄ) - 81
3. Thibault Debusschere (BEL) - 76
4. Thomas van Tonder (SA) - 67
5. Siergiej Perelygin (RUS) - 52
6. Nikolaj Dam (DEN) - 49
7. Ryan Woods (USA) - 40
8. Siergiej Silin (RUS) - 31
9. Piotr Łobodziński (POL) - 28
10. Ludvig Werkmaster (SWE) - 27